تئاتر

تالارهای سایه و قشقایی به دلیل عملیات عمرانی تا پایان این هفته اجرایی ندارند

تالارهای قشقایی و سایه تئاتر شهر از روز بیست و چهارم آبان‌ماه تا روز سوم آذر ماه به دلیل عملیات عمرانی در مجموعه اجرایی ندارند.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا؛ نمایش‌های «شراره» به کارگردانی محمد مهدی خاتمی در تالار سایه و «فقط یک دقیقه طول می‌کشه» به کارگردانی سید علی تدین صدوقی از روز سه شنبه تا پنجشنبه (۲۴ آبان ماه تا ۳ آذر ماه) به دلیل عملیات عمرانی راهروهای منتهی به تالارهای نمایشی، به صحنه نخواهند رفت.

بر این اساس؛ نمایش «فرزند یک خنیاگرم» به نویسندگی و کارگردانیشکرخدا گودرزی در تالار چهارسو طبق برنامه به اجراهای خود ادامه خواهد داد.

گفتنی است تئاتر شهر بزرگ‌ ترین مجموعه نمایش تئاتر ایران است که شامل پنج سالن نمایش می‌ شود.  مجموعه تئاتر شهر در سال ۱۳۴۶ توسط علی سردار افخمی یکی از شاگردان هوشنگ سیحون طراحی شد و ساخت آن پنج سال به طول انجامید.  این مجموعه در روز یکشنبه هشتم بهمن ۱۳۵۱ با روی صحنه رفتن نمایش باغ آلبالو نوشته آنتون چخوف و به کارگردانی آربی اوانسیان و با بازی داریوش فرهنگ، سوسن تسلیمی، مهدی هاشمی، فریده سپاه منصور، فهیمه راستکار و پرویز پورحسینی به عنوان مدرن‌ ترین سالن تئاتر تهران افتتاح شد. در آغاز تئاتر شهر و اجرای تئاترها زیر سرپرستی سازمان جشن هنر شیراز بود ولی پس از چندی به سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران واگذار شد. این مجموعه از معماری زیبایی برخوردار است و جزو میراث فرهنگی کشور محسوب می‌ شود. مجموعه تئاتر شهر در چهارراه ولی عصر (تقاطع خیابان انقلاب و خیابان ولی عصر) در مجاورت پارک دانشجو در تهران قرار گرفته‌ است و محوطه سنگ‌ فرشی وسیع و زیبایی دارد.

لینک کوتاه: https://didehbanhonar.ir/?p=1210

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا