اقتصاد هنرسبک زندگیسینماکسب و کار

بازدید از موزه سینما پنجشنبه رایگان است

به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی بازدید از موزه سینما در تاریخ پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ ۱۴۰۲ رایگان اعلام شد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از خبرگزاری مهر؛ همزمان با روز جهانی موزه در روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت‌، بازدید از موزه سینما رایگان است و علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند از ساعت ۹ تا ۱۸:۳۰ به این مجموعه تاریخی- فرهنگی در خیابان ولیعصر، باغ فردوس مراجعه کنند.

عمارت موزه سینمای ایران قدمتی حدود ۲۰۰ ساله دارد و یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی پایتخت است که به دستور محمدشاه قاجار ساخته شده است. موزه سینما در مجموعه باغ فردوس قرار گرفته است.

گفتنی است موزهٔ سینمای ایران یکی از موزه‌های استان تهران است. در این گنجینه عکس‌ها، اسناد و وسایل و تجهیزات قدیمی سینما از شخصیت‌های سینمایی نظیر دوبلورها و فیلم‌سازان و نیز پشت صحنه فیلم‌های بزرگ، پوسترها و دیگر چیزهای وابسته به سینما به نمایش گذاشته‌شده‌است. این موزه شامل ۹ نمایشگاه دائمی است. این مجموعه دارای سه سالن سینما با ظرفیت‌های ۲۰۵، ۱۰۹ و ۵۴ نفر نیز می‌باشد. در یازدهمین مراسم آیین انتخاب موزه‌های برتر و مراسم نکوداشت روز جهانی موزه که ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ در خانه هنرمندان برگزار شد، موزه سینمای ایران، از میان ۷۰ موزه کشور با شاخص «نگهداری و حفاظت»، عنوان موزه برتر را از آن خود کرد. در داوری ۶۰ پیشکسوت، موزه سینمای ایران از میان ۷۰ موزه با شاخص «نگهداری و حفاظت» در بخش موزه‌های دولتی متوسط به عنوان موزه برتر معرفی و قدردانی شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا