تلویزیون

سیدجمال سیدحاتمی کارگردان «مهیار عیار» شد/ سریال تاریخی که در دوران صفویه می‌گذرد

سریال تلویزیونی «مهیار عیار» به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی در شبکه دو سیما ساخته خواهد شد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از  ایرنا؛ مجموعه تلویزیونی مهیار عیار به تهیه کنندگی بهروز مفید در شبکه دو سیما ساخته خواهد شد و کارگردانی آن را سیدجمال سیدحاتمی برعهده خواهد داشت.

بنا بر این گزارش، این سریال در دوران صفویه می‌گذرد و قرار است در ۳۱ قسمت ساخته شود. فیلمنامه‌ این مجموعه تلویزیونی را محمدرضا نیکو به نگارش درآورده و طبق برنامه ریزی های انجام شده بناست در شهرک سینمایی ساخته شود.

به گزارش ایرنا، سریال مهیار عیار قصه ای تاریخی از دوران صفویه را روایت می کند.

بهروز مفید، تهیه‌کننده پیشکسوت سینما و تلویزیون که تهیه کنندگی این سریال را برعهده دارد؛ پیش از این درباره سریال مهیار عیار گفته است: فیلمنامه «مهیار عیار» در تلویزیون به تصویب رسیده اما کار قدری به تعویق افتاده است تا شرایط فراهم شود. در صورت فراهم شدن شرایط کار، قطعاً این مجموعه، نیازمند ۳ تا ۴ ماه پیش‌تولید است که احتمالاً با این اوصاف، تولید آن به سال آینده موکول شود.

این تهیه‌کننده افزود: این سریال در دوران صفویه می‌گذرد و ۳۱ قسمتی است. فیلمنامه‌ این مجموعه تلویزیونی را محمدرضا نیکو به نگارش درآورده و برای اولین بار است که فضای تاریخی را در سریال‌هایم تجربه خواهم کرد. هنوز هیچ‌کاری پیش نرفته و همه‌چیز منوط به برآورد هزینه‌های سریال است تا ببینیم لوکیشن‌ها، کارگردان و بازیگران را چگونه باید کنار هم قرار دهیم. اما حتماً چند بازیگر شاخص خواهیم داشت و باید ببینیم شرایط به چه صورت رقم خواهد خورد.

مفید همچنین تاکید کرد: این پروژه در حد سریال‌های الفِ تلویزیون است. برای آن روستا و فضایی را باید درنظر گرفت که بتواند روایت‌گر دوره صفویه باشد. فکر نمی‌کنم شهرک سینمایی بتواند به تنهایی جوابگو باشد. چرا که یکی از مشکلات شهرک سینمایی این است که لوکیشن‌هایش تکرار می‌شوند.

لینک کوتاه: https://didehbanhonar.ir/?p=1213

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا