اقتصاد هنرسینمافناوریکسب و کار

راه‌اندازی اولین استودیو برپایه ساخت فضا‌های مجازی در ایران

موسسه الهام فيلم به عنوان اولین كارخانه ساخت فيلم به روش ويرچوال پروداكشن در ايران با  پیش تولید فيلم سينمايي «هزاره آخر» وارد مرحله راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش دیده‌بان هنر؛ خانم غفاری، مدیر کارخانه فیلم الهام با اعلام این خبر گفت: با روش تولید خاص و نوین در این فیلم سینمایی یکی از نکات قابل توجه کاهش هزینه در این روش از تولید فیلم مهم بوده و نقش بسیار زیادی در افزایش قابل توجه سرعت تولید خواهد داشت که می تواند عرصه تولید فیلم‌سازی و اقتصاد هنر را متحول سازد.

غفاری ادامه داد: این تکنولوژی در جهان کاملاً نو پا بوده و از سال ۲۰۱۹ شکل گرفته و فیلم‌هایی مثل جنگ ستارگان به این روش تولید شده و ما نیز در این مجموعه با تلاش شبانه‌روزی در چند سال اخیر با تیم متخصص ویرچوال پروداکشن سریال هفت به کارگردانی کیارش اسدی‌زاده و سریال موسی به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا همکاری داشته‌ایم که با استقبال همکاران به ویژه تهیه‌کننده‌گان و کارگردانان سریال‌های تاریخی، جنگی، اجتماعی و… مواجه شده ایم که برای تولید آثار فاخر با این روش نوین (ویرچوال پروداکشن) در حال حاضر مذاکره هستیم.

ابوذر صفاریان رضایی که پایه‌گذار این تفکر نوین به روش ویرچوال پروداکشن در ایران بوده مدیریت فنی و محتوایی این فیلم سینمایی را برعهده دارد. به عقیده نویسنده این فیلم درون‌مایه اساطیری، اثر بدیع در قصه‌پردازی ایرانی خواهد بود. همچنین به گفته تهیه‌کننده این فیلم، بازیگران سرشناس داخلی و خارجی در این فیلم سینمایی هنرنمایی خواهند کرد.

گفتنی است این فیلم که اولین اثر تاريخي سيدمهدي سجادي (تهيه‌كننده) و به كارگرداني امير آزادخاني می‌باشد، مراحل نگارش و پيش توليد خود را می‌گذراند.

لازم به توضیح است تمام مراحل تولید کاراکترها و لوکیشن‌ها به‌جز بازیگران اصلی فیلم با روش شبیه‌سازی (ویرچوال پروداکشن) در استودیوی دیجیتالی تولید فیلم الهام برای اولین بار در کشور در حال اجرا می‌باشد.

خبرنگار: فاطمه سیدحاتمی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا