تلویزیون

خبرهایی از سریال های جدید «سنجرخان» و «علیمردان خان»

قائم مقام سیمای استان ها درباره آخرین وضعیت تولید ۹ سریال جدید برای تلویزیون اطلاعاتی را ارائه کرد. در حال حاضر کارگردان هایی مانند محمدحسین لطیفی، داریوش یاری، حسین تبریزی و آرش معیریان با این معاونت همکاری دارند.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایسنا؛ فرشید شکیبا در گفت و گویی با ایسنا درباره تولید آثار نمایشی در استان ها گفت: استعدادهای خوبی در حوزه نمایشی از جمله بازیگر، کارگردان و عوامل صحنه در شهرستان ها وجود دارد که می توان از آنها بهره برد. از این رو سیمای استان‌ها با تلفیق هنرمندان باتجربه و کم تجربه تلاش کرده تا علاوه بر تولید آثار نمایشی، کارگاه انتقال تجربه را برای استعدادهای استان ها فراهم کند.

سنجرخان؛ محمدحسین لطیفی

قائم مقام سیمای استان ها درباره آخرین وضعیت تولید سریال جدید محمدحسین لطیفی با عنوان «سنجرخان» گفت: این مجموعه تلویزیونی زندگی سنجرخان و مجاهدت های او در مقابله با استعمار را به تصویر می کشد. «سنجرخان» به تهیه کنندگی حسین جلالی و کارگردانی محمد حسین لطیفی در ۲۵ قسمت تولید شده که مراحل پس تولید و آماده سازی را پشت سر می گذارد.

شکیبا سپس به سریال های سیمای مرکز اصفهان اشاره کرد و توضیح داد: سریالی با عنوان «آقای گرفتار ۳» برای استان اصفهان تولید خواهد شد. نگارش این مجموعه تلویزیونی به نویسندگی مجید شاکرین در ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه ای به اتمام رسیده و در مرحله پیش تولید است. «آقای گرفتار ۳» به تهیه کنندگی سید محسن طباطبایی و کارگردانی داریوش یاری در صداوسیمای اصفهان تولید خواهد شد.

طعم طمع؛ یک سریال معمایی

وی از سریال «طعم طمع» به عنوان یک کار معمایی ماجرایی نام برد و گفت: این سریال معمایی به نویسندگی علی اکبر محلوجیان و به تهیه کنندگی و کارگردانی امیرحسین عنایتی از دیگر تولیدات جدید در صداوسیمای مرکز اصفهان است که تصویربرداری اش به پایان رسیده و در مرحله پس تولید به سر می برد.

سریالی در تقدیر تلاش های کادر درمان در دوران کرونا

او همچنین از ساخت یک سریال جدید با موضوع کرونا و زحمات کادر درمان خبر داد و گفت: «ابر می‌بارد» مجموعه تلویزیونی جدید با موضوع زحمات کادر درمان به کارگردانی رضا معینی است که در صداوسیمای مرکز گیلان ساخته شده و زندگی و ایثارگری پرستاران یکی از بیمارستان‌های رشت و تلاش نهادهای درگیر در مهار بحران کرونا به ویژه شهدای سلامت و گروه‌های جهادی را در ۱۸ قسمت ۴۵ دقیقه ای روایت می کند. فاطمه گودرزی، سیدجواد هاشمی، سیما خضرآبادی، مجید پتکی و جمعی از هنرمندان استان گیلان در این سریال بازی می کنند. این سریال به زودی از شبکه های سراسری سیما پخش خواهد شد.

قائم مقام سیمای استان های صداوسیما درباره سریالی دیگر با عنوان «مادر سوجان» که نمایش باورپذیری از سبک زندگی ایرانی اسلامی را به تصویر می کشد نیز اظهار کرد: این مجموعه در فصل های مختلف سعی دارد با نمایش روابط افراد نگاه مادرانه خانواده را از منظر مخاطب ملی و جهانی به تصویر بکشد. این سریال به تهیه کنندگی مهدی کریمی و کارگردانی حسین تبریزی در ۶۳ قسمت ۴۵ دقیقه ای در حال تصویربرداری است.

شکیبا سپس از نگارش سریالی جدید با عنوان «دامون» در صداوسیمای مازندران خبر داد.

وی گفت: «دامون» در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه ای به تهیه کنندگی و کارگردانی مسعود فرخنده مراحل پیش تولید را پشت سر می گذارد. این سریال با رویکردی اجتماعی با درام ماجرایی و معمایی در صداوسیمای مرکز مازندران تولید خواهد شد. دامون به نویسندگی اکبر روح و زهره شفیعی به رشته تحریر درآمده است.

سریال آیت الله طالقانی

وی در ادامه درباره دو سریال تاریخی جدید معاونت استانها با عنوان «ابوذر زمان» و «صدای زاگرس» نیز اظهار کرد: سریال تاریخی «ابوذرزمان» درباره زندگی آیت الله طالقانی و مجاهدت های ایشان در صداوسیمای مرکز البرز تهیه می شود که توسط حامد قربانی در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای درحال نگارش است. همچنین داستان مجموعه «صدای زاگرس» درباره علیمردان خان، فرزند بی بی مریم است که در ادامه سریال بانوی مریم به رشته تحریر درآمده است و پس از بررسی تولید خواهد شد. تهیه کنندگی این سریال را مصطفی علمی فرد بر عهده دارد.

نقش خاک؛ آرش معیریان

شکیبا درباره آخرین وضعیت سریال «نقش خاک» به کارگردانی آرش معیریان هم گفت: «نقش خاک» در ۲۰ قسمت ۴۰ دقیقه ای به کارگردانی آرش معیریان داستان دو خانواده را روایت می کند که در کار سفالگری در لاله جین از توابع استان همدان هستند. همچنین درامی عاشقانه و اجتماعی دارد که با بهره گیری از ظرفیت های هنری استان همدان تولید شده است. آزیتا ترکاشوند، مریم معصومی، شیرین بینا، حمید شریف‌زاده، مژگان ربانی، اصغر سمسارزاده، حبیب دهقان نسب، شهنام شهابی، مهرداد ضیایی، حسین نورعلی، سمیرا کریمی، مهران ضیغمی و جمعی از هنرمندان استان همدان از جمله بازیگران این سریال هستند.

وی خاطرنشان کرد که این سریال هم به زودی از یکی از شبکه های سراسری پخش خواهد شد.

شکیبا در پایان با اشاره به اینکه سیمای استان ها در حال هم افزایی با نهادهای فرهنگی در استان هاست تا بتواند آثار خوبی را با بهره مندی از هنرمندان استانی تولید کند، اظهار کرد: هنرمندان استانی باید پیش از پیش مورد توجه قرار بگیرند و حمایت شوند. حمایت مادی و معنوی از این تولیدات نتایج بسیاری خواهد داشت و انگیزه هنرمندان استانی را افزایش خواهد داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا