جهانسینما

حمله وزیر دفاع فرانسه به «پلنگ سیاه»

وزیر دفاع فرانسه فیلم «پلنگ سیاه: واکادا برای همیشه» محصول استودیو مارول را به دلیل نحوه نمایش ارتش فرانسه در آفریقا به شدت مورد انتقاد قرار داد.


به گزارش دیده بان هنر و به نقل از بانی فیلم؛ «سباستین لکورنو» وزیر دفاع فرانسه در حساب توییتر خود نوشت: «من این نمایش دروغین و گمراه کننده از نیروهای مسلح فرانسه را به شدت محکوم می کنم. به ۵۸ سرباز فرانسوی که در دفاع از مالی به درخواست این کشور در برابر گروه‌ های تروریستی جان باختند فکر می‌ کنم و به آنها ادای احترام می‌ کنم».
دنباله فیلم سینمایی «پلنگ سیاه» به کارگردانی «رایان کوگلر»، واکاندا را به عنوان یک کشور آفریقایی مستقل نشان می دهد که در برابر چنگال استعمارگران تشنه منابع طبیعی خود مقاومت می‌ کند. پیش از این «ژان بکسون»، روزنامه نگار فرانسوی، به شباهت لباس های نظامی مزدوران شرور و ارتش فرانسه در جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ اشاره و در حساب توییتر خود به لباس‌ های استتار نیروهای فرانسوی در جنگ خلیج فارس اشاره کرده که مزدوران شیطانی فرانسوی در فیلم جدید «پلنگ سیاه واکاندا برای همیشه» نیز بر تن دارند.
خط داستانی دنباله فیلم «پلنگ سیاه» برای فرانسه حساس است زیرا سربازان نظامی این کشور در سال ۲۰۲۲ مالی را ترک کردند و به درخواست دولت انتقالی آن کشور آفریقایی با گروه واگنر روسیه جایگزین شدند. ورود روس‌ ها به مالی به عنوان تلاش این کشور برای دور زدن آمریکایی‌ ها در آفریقا تلقی می‌ شود.
در فیلم «پلنگ سیاه: واکانادا برای همیشه» محصول استودیو مارول کمپانی دیزنی، «لتیتیا رایت»، «آنجلا باست»، «لوپیتا نیونگو» و «دانای گوریرا» برای دفاع از ملت غمگین خود در برابر تهدیدی جدید بازی کرده اند . این فیلم ادای احترامی به «چادویک بوزمن» ستاره فقید قسمت نخست است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا