سینما

جشن ۱۱۰ هزار نفری برای افتتاحیه «تمساح خونی»

«تمساح خونی» موفق شد تا با جذب بیش از ۱۱۰ هزار مخاطب و تزریق بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به گیشه، افتتاحیه باشکوهی را برای خود جشن بگیرد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا؛ نخستین ساخته سینمایی جواد عزتی موفق شد تا در سه روز نخست نمایش خود، بیش از ۱۱۰ هزار نفر را به سینماها بکشاند. تمساح خونی در افتتاحیه خود ۱۱۰ هزار و ۲۰۰ مخاطب داشت و با نمایش در ۲۱۹۲ سانس، ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را به گیشه واریز کرد.

فیلم عزتی در روز نخست نمایش خود، یک رکوردشکنی خوب را تجربه کرد و موفق شد تا با جذب ۱۸ هزار و ۲۰۰ مخاطب، رکورد ۲ ساله تعداد مخاطب در روز نخست نمایش یک فیلم را از آن خود کرده و یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان بفروشد.

این فیلم در روز دوم، عملکرد بهتری داشت و توانست با ۳۹ هزار مخاطب، به فروش ۲ میلیارد و ۷۳۰ میلیونی برسد. این عملکرد برای روز سوم به ۵۴ هزار مخاطب و ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش رسید.

تمام ۲۰ فیلم روی پرده سینماهای کشور طی ۳ روز پایانی هفته گذشته، ۱۰۰ هزار مخاطب داشتند اما تمساح خونی به‌تنهایی بیش از ۱۱۰ هزار نفر را به سینماها کشانداین آمار در شرایطی محقق شد که تمام ۲۰ فیلم روی پرده سینماهای کشور طی ۳ روز پایانی هفته گذشته، ۱۰۰ هزار مخاطب داشتند اما تمساح خونی به‌تنهایی و درحالی‌که اکران شهرستان چندانی ندارد، بیش از ۱۱۰ هزار نفر را به سینماها کشاند.

تمساح خونی در شرایطی این عملکرد خوب را در افتتاحیه نشان داد که از همان ابتدا نیز طلیعه‌دار اکران نوروزی سینماها به شمار می‌رفت. امیدهای بسیاری وجود دارد تا این فیلم با اهرم‌هایی چون تبلیغات خوب عملکردی در ایام جشنواره فجر و البته برند جواد عزتی و اشتیاق مردم به تماشای یک کمدی جدید، بتواند اتفاق خوشایندی که فسیل در نوروز امسال رقم زد را برای نوروز سال آینده عملیاتی کند. تمساح خونی در شرایطی به این آمار دست یافته که فسیل، یک‌سوم این میزان را در افتتاحیه تجربه کرده بود.

از چهارشنبه پیش‌رو و با افزوده شدن ۶ فیلم جدید دیگر به ناوگان اکران و البته تداوم نمایش چند کمدی پرمخاطب قبلی، روند استقبال از سینماها، شکل فزاینده‌تری به خود خواهد گرفت. این وضعیت با هدف‌گذاری خوبی که برای شب‌های ماه مبارک رمضان تمهید شده، سبب خواهد شد تا پس از پایان تعطیلات نوروزی، آمار درخوری از میزان استقبال سینمایی رقم بخورد. آماری که می‌تواند پشتوانه بسیارخوبی برای رقم خوردن یک اقتصاد فربه در سینمای ۱۴۰۳ محسوب شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا