اقتصاد هنرجهانسبک زندگیکسب و کار

ثروتمندترین بازیگر زن جهان معرفی شد

 «ریس ویترسپون» از سوی «فوربز» ثروتمندترین بازیگر زن دنیا لقب گرفت.

 به گزارش دیده بان هنر و به نقل از تابناک با تو؛ این نشریه فهرست به‌ روزرسانی‌ شده «ثروتمندترین زنان آمریکایی خود-ساخته» را منتشر کرد و ویترسپون را در جایگاه پنجاه و نهم قرار داد.
ثروت خالص بازیگر «قانوناً بلوند»  بنا بر محاسبات «فوربز» به ۴۴۰ میلیون دلار می‌ رسد.
سایت سینما نوشته : «شاندا رایمز» تهیه‌ کننده سریال‌ هایی چون «بریجرتون» (Bridgerton)، «الن دی‌جنرس» کمدین، «تیلور سوییفت»، «ریحانا»، و «مدونا» دیگر زنان این فهرست‌ اند. هر چند این چهار زن سابقه نقش‌ آفرینی دارند اما حرفه اصلی آن‌ ها بازیگری نیست.
«دایان هندریکس» تاجر آمریکایی با ۱۵ میلارد دلار در صدر این فهرست قرار دارد در حالی که شخصیت‌ های دیگمدوری از دنیای مد و فناوری پایین‌ تر از او به چشم می‌ خورند.
ویترسپون ۴۷ ساله چند فیلم تحسین‌ شده در کارنامه دارد و اخیراً در سریال «برنامه صبحگاهی» اپل تی‌وی+ مقابل «جنیفر انیستون» ظاهر شده است. او بر اساس گزارش «زنان دنیا» (Women in the World) با ۳۵ میلیون دلار در سال ۲۰۲۳ یکی از پردرآمدترین بازیگران شاغل نیز بوده است.
ویترسپون در سال ۲۰۲۱ کمپانی فیلمسازی «هلو سانشاین» را با قراردادی ۹۰۰ میلیون دلاری به فروش رساند. او در سال ۲۰۱۶ این کمپانی را تأسیس کرد تا پروژه‌ هایی با تمرکز بر داستان‌ های زنانه بسازد. «دروغ‌ های کوچک بزرگ»  و «برنامه صبحگاهی» از جمله این پروژه‌ ها بودند. ویترسپون هنوز ۱۸ درصد از سهام کمپانی را در مالکیت خود دارد.
«فوربز» افرادی را «خودساخته» می‌ نامد که «یک کمپانی را تأسیس می‌ کنند یا به تنهایی و بدون به ارث بردن ثروتی به دست می‌ آورند.» این نشریه برای محاسبه دارایی خالص افراد، تحقیقات گسترده‌ ای بر روی اسناد حقوقی و دیگر سوابق آن‌ّ ها صورت می‌ دهد و با نمایندگان و کارمندانشان مصاحبه می‌ کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا