اقتصاد هنرجهانسینماکسب و کار

«تفریق» و «گنجشک» در بخش بازار جشنواره برلین

بازار فیلم اروپا (EFM) که همزمان با هفتاد و سومین جشنواره فیلم برلین برگزار می‌ شود میزبان نمایش دو فیلم ایرانی، چند محصول مشترک و چند کمپانی توزیع فیلم ایرانی خواهد بود.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایسنا؛ بازار فیلم اروپا از تاریخ ۱۶ تا ۲۲ فوریه (۲۷ بهمن تا ۳ اسفند) همزمان با برگزاری هفتاد و سومین جشنواره فیلم برلین در کشور آلمان برپا خواهد شد و فیلم سینمایی «تفریق» ساخته مانی حقیقی که پخش بین‌ المللی آن بر عهده کمپانی (Film Boutique) است و همچنین فیلم «گنجشک» به کارگردانی سهیل کریمی که فروش جهانی آن را کمپانی Filmchi (فیلمچی) بر عهده دارند، برای خریداران بین‌ المللی به نمایش گذاشته می‌ شوند.

همچنین فیلم‌های «من خود، من هم می‌ رقصم» (ایران، آلمان و چک) ساخته محمد ولی‌ زادگان، «دروازه رویاها» (ایران، فرانسه، نروژ، آمریکا) ساخته نگین احمدی و «بین انقلاب‌ ها» (رومانی، کرواسی، ایران و قطر) ساخته «ولاد پتری» هم در بخش بازار جشنواره برلین به روی پرده می‌روند.

بر اساس اطلاعات مندرج در سایت بازار فیلم اروپا (EFM)، امسال پنج کمپانی توزیع و فروش جهانی فیلم از ایران در این رویداد سینمایی حاضر خواهند بود که شامل آریانا فیلمز، الی ایمج، فیلمچی، انجمن فیلم سازان مستتقل ایران و سون اسپرینگ پیکچرز خواهد بود.

جشنواره فیلم برلین پیش از این در بیانیه‌ای اعلام کرده بود امسال همه موسسه‌ ها و شرکت‌ های فیلمسازی مرتبط با دولت جمهوری اسلامی، اجازه حضور در بخش بازار و سایر بخش‌ های جشنواره فیلم برلین را نخواهند داشت.

هفتاد و سومین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ فوریه (۲۷ بهمن تا ۷ اسفند) در کشور آلمان برگزار می‌ شود و کریستین استوارت» ریاست هیات داوران بخش اصلی را بر عهده دارد و «استیون اسپیلبرگ» هم خرس طلایی افتخاری جشنواره دریافت خواهد کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا