تلویزیون

تفاوت چهرۀ «ملک‌زاده خانم» در سریال جیران و عکس‌های واقعی

در سریال «جیران» غزل شاکری نقش ملک‌زاده، خواهر ناصرالدین‌ شاه را بازی کرده است. با دیدن عکس‌ های زیر می‌ توانید چهرۀ واقعی ملک‌زاده و سیمای او در سریال جیران را مقایسه کنید.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از تابناک با تو؛ ملک‌ نسا خانم عزت‌ الدوله معروف به ملک‌ زاده، دختر محمد شاه قاجار و مهد علیا و خواهر ناصرالدین‌ شاه قاجار بود. ملک‌ زاده در سال ۱۲۱۱ شمسی به دنیا آمد و در سال ۱۲۲۷ در سن شانزده سالگی با صلاحدید برادر تاجدارش به عقد میرزا تقی خان امیرکبیر در آمد.
ملک‌ زاده از میرزا تقی خان دو فرزند دختر به نام‌های تاج‌الملوک و همدم‌الملوک داشت. تاریخ‌ نگاران ایرانی و فرنگی همگی وفاداری و علاقۀ ملک‌ زاده به امیرکبیر را ستوده‌ اند. از جمله گفته شده که او بعد از عزل امیرکبیر از صدارت لحظه‌ ای از او جدا نمی‌ شد و از ترس اینکه مبادا شوهرش را مسموم کنند، هر غذایی را ابتدا خودش می‌خورد. هم چنین نقل شده که بعد از قتل امیر، ملک‌ زاده برخورد تندی با شاه داشته و به او فحاشی کرده است.
تفاوت چهرۀ «ملک‌زاده خانم» در سریال جیران و عکس‌های واقعی
(شاکری در نقش ملک‌زاده)
اما به هر حال بعد از امیرکبیر ملک‌ زاده چهار بار دیگر ازدواج کرد که ظاهرا این ازدواج‌ها به امر مادرش مهدعلیا بوده است؛ مهد علیا از ابتدا با ازدواج دخترش با امیرکبیر مخالف بود. ملک‌ زاده در سال ۱۲۸۴ شمسی از دنیا رفت.
تفاوت چهرۀ «ملک‌زاده خانم» در سریال جیران و عکس‌های واقعی

در سریال «جیران» غزل شاکری نقش ملک‌ زاده را ایفا کرده است. شاکری متولد سال ۱۳۵۶ است و به غیر از بازیگری، در زمینۀ طراحی صحنه و لباس نیز فعالیت می‌ کند. شاکری بازیگری را از کودکی و با بازی در فیلم «ماهی» کامبوزیا پرتوی آغاز کرد. از جملۀ کارهای او می‌ توان به بازی در فصل اول سریال «شهرزاد»، سریال «بانوی عمارت» و فیلم‌ های «وقتی همه خواب بودند» و «سارا و آیدا» اشاره کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا