کسب و کارنمایش خانگی

بیلبوردهای ترسناک!

شیوه‌ های تبلیغ میدانی که عمدتاً در قالب بیلبوردهای شهری بازتعریف می‌ شود، محلی برای نشان دادن وجوه جذاب آثار هنری اعم از فیلم و سریال و… است؛ این جذابیت‌ های زیبایی‌شناسانه قاعدتاً با این هدف صورت می‌ گیرد که برای مخاطبان احتمالی، شوق‌ انگیز باشد و آنان را ترغیب به پیگیری و تماشا کند.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از بانی فیلم؛ نصب یکی از بیلبوردهای تبلیغی سریال «پدر گواردیولا» با ویدیوی از چهره مهران مدیری که رفته رفته خون‌ آلود می‌ شود، واکنش‌های منفی زیادی را برانگیخت!
این سریال حاشیه‌ های زیادی داشت و با وجود حضور تعدادی از بازیگران مطرح، اما نتوانسته رضایت چندانی را به وجود آورد.
منتقدان نیز نگاه چندان مثبتی به این سریال نمایش خانگی نداشتند.
بدیهی‌ است که توسل به شیوه‌ های جدید تبلیغاتی، می‌ تواند -دست کم در کوتاه مدت – موجب توفیق شود اما شکل و شمایل و شیوه‌ این بداعت‌ ها باید نوعی همسویی مفاهمه‌ آمیر با فرهنگ روانی و رفتاری جامعه داشته باشد.
با وجود اینکه از سال‌ ها پیش شاهد بروز و نمایش خشونت و قهرمانی لمپن‌ها و لات‌ها به شکل سیستماتیک در فیلم‌ ها و سریال‌ های نمایش خانگی هستیم اما باید در نظر داشت که تنش‌ های عصبی ناشی از اوضاع اقتصادی و بالا بودن میزان استرس‌ های روانی، به خودی خود، برای مردم مشکل‌ ساز شده‌ اند و در چنین شرایطی نمی‌ توان با بهره‌ برداری تبلیغی از تصاویر خشن مردم را ترغیب به تماشای یک فیلم و یا سریال کرد.
تماشای وجوهی از خشونت در اثر نمایشی و دیدن تصویر خون‌ آلود و ترسناک بازیگری محبوب مانند مهران مدیری در بیلبوردی تبلیغی، بازخورد‌های منفی برای آن اثر دارد بلکه موجب افزایش نوعی تنش عصبی و روانی بازدیدکنندگان می‌ شود!
مسلم است که طراح این شکل تبلیغی – که نمی‌ دانیم کیست (!) – تلاش داشته تا شیوه متفاوتی از تبلیغات شهری را ارایه دهد اما نتیجه کارش متاسفانه «من‌ درآوردی»، معکوس و دافعه‌ آمیز شده است…

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا