تلویزیون

از توانمندی دانش‌بنیان‌ها تا جاسوسی‌ صنعتی در قاب مستند

مجموعه‌ای از مستندهای تک قسمتی یا مجموعه مستند در این هفته، با موضوعات اجتماعی، علمی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا، فصل دوم مستند «برای تاریخ» شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد. این مستند به بررسی تاریخچه عملیات های دفاع مقدس از شروع تا پایان جنگ به روایت شاهدان عینی می پردازد.

مستند «نسل سوم» شنبه ساعت ۲۰ از شبکه افق پخش می شود. این مستند در اصل پرتره‌ای از فرزندان شهدایی است که در حوزه کار و فعالیت خود افراد موفقی هستند و به نوعی مسیر پدر را طی می‌کنند.

مجموعه مستند «جاسوسان صنعتی» روایتگر پرونده‌هایی است که طی آن جاسوسی‌های بزرگی در حوزه‌های صنعتی توسط برخی کشورها رخ داده است. قسمت اول این مستند شنبه ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

مستند سینمایی «بانو» روایتگر زندگی یک مادر شهید قهرمان است. این مستند روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو «عصمت احمدیان»، مادر شهیدان ابراهیم و اسماعیل فرجوانی است. این مستند امروز شنبه ساعت ۲۲ پخش خواهد شد.

گلافی مستندی با مفهوم آشنایی با حرفه‌ بازسازی لنج و تلاش برای جلوگیری از به فراموشی سپردن شدن این حرفه سنتی در آبادان است. ساعت پخش این مستند ساعت ۲۰:۳۰ روز یکشنبه است.

مجموعه مستند فناورانه به تهیه‌کنندگی صندوق نوآوری و شکوفایی و با هدف روایت توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان از شبکه افق سیما روز دوشنبه‌، ساعت ۲۰ از شبکه افق پخش می‌شود.

مستند تک قسمتی «اهل گنبد» به تهیه کنندگی محمد امین مهتدی جعفری و کارگردانی امیر حسین خلیل زاده تولیده شده و با موضوع آشنایی با مردم شهر گنبد کاووس و شناخت فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه، دوشنبه این هفته ساعت ۲۰:۳۰ مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

« پسر بد دوست داشتنی» مستند دیگری است که درباره وسیله نقلیه پرکاربرد این روزهای ما یعنی موتور سیکلت است. فیلم مستند «پسر بد دوست‌داشتنی» دوشنبه این هفته ساعت ۲۲ به روز آنتن شبکه می‌رود.

فصل دوم مستند «سلام به آینده» با محوریت تبلیغ و ترویج مهارت‌های مختلف نیز چهارشنبه این هفته ساعت ۲۰ به روی آنتن افق می‌رود.

«عراق، نابودی یک ملت» عنوان مستندی دیگری است که سومین قسمت آن، روز چهارشنبه این هفته ساعت ۲۲ و تکرار آن ساعت‌های یک بامداد و ۱۷ روز جمعه از شبکه افق پخش خواهد شد.

قسمت دوم و سوم فصل سوم مجموعه مستند «سوریه سرزمین شگفتی ها» روز پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۶ پخش می شود؛ این مستند روایتی از ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی کشور سوریه پس از پایان جنگ است.

یکی دیگر از قسمت‌های «پرده‌خوانی سینمای دفاع مقدس» هم از شبکه افق پخش خواهد شد. زمان پخش این مستند ساعت ۲۲ روز پنجشنبه است. این مستند مروری بر تولیدات فیلم‌های اجتماعی دفاع مقدس از ابتدا تا کنون و تحلیل و بررسی آنها با حضور کارشناسان، کارگردانان و تهیه کنندگان این فیلم ها است.

مستند «دردانه ها» با موضوع خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود.

مستندهای دیگری همچون «هارمونی»، «رزم نامه»، «عالی نسب»، «همسفر شام» و «فرشی از عشق» نیز این هفته به روی آنتن شبکه افق می‌روند.

مستند «ایرانگرد» جمعه این هفته ساعت ۲۲ پخش خواهد شد؛ این مستند نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر شهرهای مختلف کشور و زندگی در میان عشایر و مردمان ییلاقی و غارنشین شهرها و روستاهای ایران برای مخاطبان دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا