اقتصاد هنرسینماکسب و کار

۹۵۰ هزار نفر در دی‌ماه به سینما رفتند

در دی‌ماه، ۹۵۰ هزار نفر به سینما رفتند که این آمار، افزایش ۲۳ هزار نفری مخاطبان سینما نسبت به آذرماه را نشان می‌دهد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از خبرنگار سینمایی ایرنا؛ دی‌ماه با وجود چالش‌هایی چون سرمای بی‌سابقه هوا، محدودیت انرژی و برگزاری کنکور، ماه نسبتا خوبی برای سینماهای کشور بود. در این‌ ماه، ۹۵۰ هزار نفر به سینما رفتند که این تعداد، ۲۳ هزار نفر بیشتر از مخاطبان سینما در آذرماه به حساب می‌آید.

برای این تعداد مخاطب، ۵۱ هزار و ۱۵۰ سانس تعریف شد که نسبت به آذرماه، بیش از ۲۶۰۰ سانس افزایش را نشان می‌دهد.

گیشه دی‌ماه سینماهای کشور، حدود ۲۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که نسبت به گیشه آذرماه، حدود ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رشد را نشان می‌دهد. این افزایش راندمان سینما در تمامی شاخص‌ها به دلیل تمام شدن مناقشات اجتماعی و البته اکران ۲ فیلم پرمخاطب طی این ماه بوده است. رویکردی که انتظار می‌رود با افزایش تبلیغات و البته تداوم اکران فیلم‌های جدید، مخاطبان بهمن‌ماه را به بیش از یک میلیون نفر برساند.

در دی‌ماه، بخارست بیشترین میزان اقبال را داشت و با ۳۳۰ هزار مخاطب، ۱۰ میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان فروخت.

دومین فیلم پراقبال این‌ ماه، ملاقات خصوصی است که با آن‌که از سیزدهم دی‌ماه به روی پرده رفت اما توانست با جذب ۱۳۸ هزار مخاطب، ۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان بفروشد.

لوپتو نیز ۱۶۰ هزار مخاطب داشت و توانست گیشه ۴ میلیاردی را برای خود محقق کند.

کمدی سیاسی چپ، راست با آن‌که تنها در ۱۰ روز این ماه به روی پرده بود اما خوش درخشید و بدون هیچ تبلیغی، با جذب ۶۵ هزار مخاطب و گیشه ۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیونی، چهارمین فیلم‌ پراقبال دی‌ماه لقب گرفت‌.

کمدی انفرادی در آستانه دهمین ماه نمایش خود، همچنان مخاطب دارد. این فیلم طی دی‌ماه، با ۵۵ هزار مخاطب، ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروخت.

انتطار می‌رود در بهمن‌ماه با تبلیغات برای ۳ فیلم بخارست، ملاقات خصوصی و چپ، راست و البته چند فیلم دیگری که به روی پرده می‌روند، استقبال چشم‌گیری از سینما به عمل آید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا