تلویزیونسبک زندگی

گاف بزرگ سریال نیکان: اسم دختر یا پسر؟

سریال نیکان به تازگی از شبکه سه سیما پخش می شود و مهم ترین بحثی که درباره آن می شود انتخاب نام نیکان است.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از تابناک؛ انتقادهای زیادی نسبت به نام یک سریال جدید به نام نیکان شکل گرفته است. سریال نیکان به کارگردانی علی سراهنگ و تهیه‌کنندگی کامران مجیدی، محصول جدید مرکز سیمافیلم  است که از ۱۲ خردادماه از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

گاف سریال نیکان؟

به گزارش تابناک جوان، نام سریال نیکان از نقش اصلی آن گرفته شده است. نقش نیکان را دختری به نام مه لقا مینوش زاد بازی می‌کند. اما مورد عجیب سریال این است که یک نام پسرانه برای شخصیت اصلی و دختر فیلم انتخاب شده است.

انتقاد به سریال نیکان

بسیاری از افرادی که حتی گذرا این سریال را دیده اند، می‌پرسند چرا اسم پسر روی یک دختر گذاشته شده است. آن‌هایی که پسری با این نام دارند و یا اسم خودشان نیکان است نسبت به این موضوع انتقاد کرده اند که بر چه اساسی نام پسرانه تبدیل به نقش یک دختر شده است؟

نام نیکان دخترانه است یا پسرانه؟

یکی از بیننده ها با انتقاد از انتخاب این نام برای یک دختر در سریال صداوسیما، می گوید: این نام حتی در بین اسامی مشترک دختر و پسر هم جایی ندارد. چگونه کارگردان و عوامل سریال این اسم را انتخاب کرده اند. آیا این انتخاب عامدانه بوده است یا واقعا هیچ کس ندانسته که نیکان نام پسر است نه دختر!

نام نیکان در ثبت احوال چگونه است؟

درباره این موضوع کنجکاو شدیم و به دنبال جستجوی نیکان در ثبت احوال رفتیم. جالب است بدانید نیکان فقط برای پسر‌ها ثبت شده است و هیچ نامی برای دختران به ثبت نرسیده بود. در ادامه برخی نام‌های ثبت شده نیکان در سازمان ثبت احوال را ببینید.
نیکان: معنی: نیک + ان (پسوند نسبت، علامت جمع)، منسوب به نیک، ن نیک؛ ۲- نیک‌ها (اشخاص نیک).
محمّدنیکان
فرنیکان
علی نیکان
حسین نیکان
امیرنیکان

داستان سریال‌نیکان

نیکان با بازی مه لقا مینوش زاد جوانی است که خانواده ثروتمندی دارد و علاقه‌مند به ادامه تحصیل در خارج از کشور است. نقش مسعود را بهنام تشکر بازی می کند که پدر شخصیت اصلی یعنی نیکان است که در ادامه فیلم چالش ها و مشکلاتی بر سر شخصیت های مختلف سریال نیکان ایجاد می شود و سریال را دیدنی تر می کند.

سخن آخر

در آخر باید بگوییم انتقادها به انتخاب نام این سریال صحیح است و طبق بررسی ها نام نیکان به اشتباه روی بازیگر دختر گذاشته شده است. مشکل دیگر این است که به خاطر این سریال ممکن است در آینده برخی از افراد به اشتباده نام نیکان را برای فرزند دخترشان انتخاب کنند. مشخص نیست این نامگذاری چرا صورت گرفته است؟ آیا واقعا هیچ کس حواسش نبوده که نیکان نام پسر است؟ یا هدف دیگری دنبال میشده است؟ باید منتظر ماند تا عوامل سریال‌نیکان به این سوالات پاسخ بدهند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا