سینما

کارگردان آذری با پیرمردی که نمی‌خوابد در تلاش برای فجر ۴۳

بازیگر نقش اصلی تازه‌ترین کار رضا جمالی که پیشتر «پیرمردها نمی‌میرند» و «سون‌سوز» را روی پرده سینما برده از خیز سومین اثر این کارگردان خطه آذربایجان برای فجر ۴۳ خبر داد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا؛ حسین عابدینی در حاشیه چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا اظهار داشت: عنوان فعلی این اثر سینمایی که خرداد و تیر امسال فیلمبرداری شد، فضائل است اما قرار است این عنوان تغییر کند. با این فیلم که به دلیل طولانی شدن مراحل صداگذاری و تدوین و فیلمبرداری به جشنواره امسال فجر نرسید، رضا جمالی سه‌گانه خود را تکمیل کرد.

وی خاطرنشان کرد: این فیلم، فضای فیلم‌های عباس کیارستمی و مجید مجیدی را دارد و بی‌شک در جشنواره سال آینده فیلم فجر یکی از بهترین‌ها خواهد بود.

فیلم چرا به جشنواره فجر نرسید؟

عابدینی گفت: رضا جمالی وسواس زیادی در کار دارد و کارگردان سخت گیری است. دوست داشت فیلم با صبر و حوصله ساخته شود به همین سبب به جشنواره نرسید.

وی درباره داستان فیلم گفت: فیلم در مورد پیرمردی است که در جبهه و جنگ بوده و اتفاق‌هایی برای او افتاده و دیگر نمی‌خوابد…

برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر برای بهترین بازیگری مرد در سال ۱۳۷۹ افزود: این فیلم سال دیگر در جشنواره فیلم فجر حضور دارد و مطمئن هستم سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد.

کارگردان آذری با پیرمردی که نمی‌خوابد در تلاش برای فجر ۴۳
 حسین عابدینی

در دومین دوره جشنواره فیلم ایرانی در نیویورک که از ۲۵ تا ۳۰ ژانویه ۲۰۲۴ آمریکا برگزار شد، جایزه دستاورد هنری یا فنی به فیلم سون‌سوز روستای بدون فرزند سون‌سوز دیگر اثر این کارگردان تعلق گرفت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا