اقتصاد هنرسینماکسب و کار

چند بلیت در جشنواره فیلم فجر به هر نفر فروخته می‌شود؟

مدیر فناوری اطلاعات چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر اعلام کرد که برنامه نمایش جدول سینماهای مردمی بدون مشکل اجرا خواهد شد و در بلیت فروشی امسال تعداد بلیت‌هایی که با هر شماره تلفن همراه میتوان خرید نیز افزایش یافته است.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایسنا؛ میلاد شکرخواه در گفت‌وگویی با ایسنا درباره ظرفیت بلیت‌هایی‌ که امسال عرضه خواهد شد بیان کرد: ظرفیت کلی با سال قبل تفاوت چندانی ندارد که رقم جزئی‌تر آن را در روزهای آینده می‌توان اعلام کرد ولی تفاوت بلیت‌فروشی امسال نسبت به سال گذشته در این است که قبلاً از هر شماره موبایل امکان خرید دو بلیت از هر فیلم وجود داشت که با توجه به تقاضاهای مطرح شده، امسال برای هر شماره تلفن همراه، امکان خرید چهار بلیت از هر فیلم در سامانه‌های اعلام شده، فراهم شده است.

او افزود: قیمت بلیت هم به تناسب (نوع و درجه کیفی) سینما با دو نرخ ۳۵ و ۴۵ هزار تومان عرضه خواهد شد.

شکرخواه در پاسخ به اینکه شنیده شده نسخه نهایی بعضی از فیلم‌ها هنوز آماده نشده و این مسئله جدول سینماهای مردمی را دچار مشکل نمی‌کند؟ گفت: تمام فیلم‌ها مطابق با جدول اعلام شده و بدون نمایش مشکل نمایش داده خواهند شد و روال همانند عملیات خرید فیلم است؛ یعنی اطلاعات فیلم‌ها با مشخصات سانس، روز و سالن سینما به طور کامل برای انتخاب در اختیار مخاطبان قرار خواهد داشت.

وی درباره نحوه تحویل بلیت هم توضیح داد: مطابق با سال‌های گذشته عملیات خرید بلیت، آنلاین اتفاق می‌افتد و تماشاگران با مراجعه به سالن‌های سینما می‌توانند از کیوسک‌های تعبیه شده در سالن‌ها کد خرید را وارد کرده و بلیت چاپ شده را در اختیار بگیرند و به تماشای فیلم‌ها بروند.

شکرخواه درباره فروش حضوری بلیت در گیشه سینماها هم گفت: با توجه به آن که نمی‌خواهیم سردرگمی و ازدحامی برای مردم ایجاد شود و نیز برای برقراری یک وحدت رویه، بلیت‌ها فقط به صورت اینترنتی عرضه خواهند شد و اصلا مثل دوره‌های قدیمی جشنواره فروش بلیت به صورت حضوری و کاغذی در گیشه نداریم. البته برای زمان شروع و برگزاری جشنواره هم یک ظرفیت معینی را تحت عنوان فروش روزانه در نظر گرفته‌ایم که مردم می‌توانند از آن استفاده کنند.

فروش بلیت فیلم‌های جشنواره برای مردم از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه مورخ ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد به صورت برخط و از طریق سامانه‌های آی‌تیکت (iticket.ir)، ایران‌تیک (irantic.com) و گیشه هفت (gisheh۷.ir) خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا