اقتصاد هنرجهان

پخش فیلم «باربی» در کدام کشورها ممنوع شده؟

الجزایر فیلم پرفروش «باربی» را سه هفته پس از اکران در این کشور مسلمان شمال آفریقا ممنوع کرده است. به گفته یک منبع رسمی و سایت خبری محلی، الجزایر فیلم باربی را که از چند هفته پیش در برخی از سینماهای این کشور اکران می‌شد، ممنوع اعلام کرد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از تابناک با تو؛ وزارت فرهنگ الجزایر بر محتوای فیلم‌هایی که در سینماها پخش می‌شود، نظارت دارد و می‌تواند جلوی نمایش آن را بگیرد. این کشور از سینماها خواسته است که فورا پخش این فیلم پرفروش هالیوودی را متوقف کنند.
این منبع رسمی گفت که این فیلم «همجنس‌گرایی و دیگر انحرافات غربی را ترویج می‌کند» و «با اعتقادات مذهبی و فرهنگی الجزایر مطابقت ندارد».
این فیلم با بازی مارگو رابی و رایان گاسلینگ در نقش باربی و کِن، در حال حاضر ۱.۱۸ میلیارد دلار (یک میلیارد یورو) از فروش بلیت در سراسر جهان از زمان اولین نمایش خود در ۲۱ ژوئیه به دست آورده است.
با این حال، لبنان و کویت هفته گذشته اکران این فیلم را به دلایل مشابه الجزایر متوقف کردند.
چندی پیش یک وزیر لبنانی از مقامات کشورش خواست تا فیلم باربی در سینما‌ها به دلیل «ترویج همجنس گرایی و تراجنسی‌گرایی … حمایت از رد قیمومیت پدر و تضعیف و به سخره گرفتن نقش مادر و به زیر سوال بردن ضرورت ازدواج و تشکیل خانواده» ممنوع شود. اندکی پس از آن، کویت هم به منظور حفاظت از «اخلاق عمومی و سنت‌های اجتماعی» اکران این فیلم را ممنوع اعلام کرد.
سخنگوی وزارت اطلاعات کویت گفت که این فیلم «افکار و عقایدی را که با جامعه و نظم عمومی کویت بیگانه است» رواج می‌دهد.
این وزارتخانه همچنین پخش فیلم ترسناک استرالیایی «با من صحبت کن» را به دلایل مشابه ممنوع کرد.
این فیلم در لیست بهترین فیلم‌های سال تاکنون قرار دارد. فیلم «با من صحبت کن» یک بازیگر ترنسکشوال (تراجنسی) را نشان می‌دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا