تلویزیوننمایش خانگی

ملیکا شریفی‌نیا: پلتفرم‌ها جذاب‌اند اما قابل مقایسه با تلویزیون نیستند

بازیگر مجموعه «نجلا»، گفت: تلویزیون تحت هر شرایطی بیننده خودش را دارد هر چند که از دوران طلایی خود فاصله گرفته اما به نظرم هیچ رسانه‌ای قابل مقایسه با تلویزیون نیست.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا؛ درباره اهمیت تلویزیون در میان مخاطبان و مقایسه آن با رسانه‌های جدید، اظهار داشت: تلویزیون، رسانه ملی است و تحت هر شرایطی، بیننده خودش را دارد. من به عنوان بازیگری که در خیابان‌ها و شهرستان‌ها و مناطق محروم رفت و آمد دارم، بازخوردهایی از طیف‌های مختلف مردم می‌گیرم. درست است که دوران طلایی تلویزیون، زمان دوری بود اما به نظرم هیچ رسانه‌ای قابل مقایسه با تلویزیون نیست چون به هر حال تلویزیون آثار بسیاری را رایگان در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و از همه رسانه‌های دیگر در دسترس‌تر است.

وی افزود: برای مثال نمی‌شود ظرفیت بیننده‌های شبکه سه تلویزیون را با پلتفرم‌ها یا سینما مقایسه کرد. با توجه به این ظرفیت مهم، امیدوارم کارهایی در تلویزیون تولید شود که این رسانه را به رونق قبلی‌اش برگرداند.

درست است که دوران طلایی تلویزیون، زمان دوری بود اما به نظرم هیچ رسانه‌ای قابل مقایسه با تلویزیون نیست چون به هر حال تلویزیون آثار بسیاری را رایگان در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و از همه رسانه‌های دیگر در دسترس‌تر است

این بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: مردم ما در مناطق محروم و برخی از شهرستان‌ها، هیچ سرگرمی و دلخوشی دیگری به جز دسترسی به تلویزیون ندارند و نباید آن‌ها را از برنامه‌ها و سریال‌ها خوب تلوزیون محروم کرد. باید تحت هر شرایطی، کارهای خوب و با کیفیت تولید شود، چون در هر حال ما فقط و فقط برای مردم کار می‌کنیم پس باید رضایتشان را به دست بیاوریم.

شریفی نیا در ادامه با بیان اینکه نکته‌ مهم در نمایش خانگی، سیستم پخش آن است، گفت: سیستم پخش نمایش خانگی باعث می‌شود زحمتی را که بازیگر طی چندین ماه کشیده است، در طولانی مدت دیده شود و نتیجه‌ی کارش را طولانی‌تر ببیند. ولی در تلویزیون نتیجه یکسال کار، در سی شب پشت هم دیده می‌شود و بعد از اتمام آن، به بازیگر حس دلتنگی می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه البته که هر کدام برای من جذابیت‌های خاص خودشان را دارند و قابل مقایسه نیستند مگر در زمینه‌های تکنیکال‌، گفت: به هر حال آن آورده‌ای که در تلویزیون دارید به هیچ عنوان در هیچ رسانه‌ دیگری نخواهی داشت و آن ارتباط گسترده با مخاطب و بازخوردی که تلویزیون به تو می‌دهد، بیشتر از رسانه‌های دیگر است.

بازیگر فیلم سینمایی «مهمان مامان» افزود: بین سینما و نمایش خانگی هم‌، شباهت‌هایی وجود دارد که موهبت است و به لحاظ شرایطی که دست بازیگر را برای ارائه هنرش بازتر می‌گذارد، لذت بخش‌تر است.

شریفی نیا درباره ساخت برنامه هایی که مشابه آن در خراج از کشور ساخته شده و این روزها در ایران نیز تولید می شوند نیز گفت: به نظر من ساختن مشابه برنامه‌های خارجی توسط پلتفرم‌های نمایش خانگی اتفاق مثبتی است. اتفاقی است که در کل جهان می‌افتد و هیچ ایرادی ندارد. کلیشه، زمانی بد می‌شود که جواب نداده باشد.

بازیگر مجموعه «محله گل و بلبل» ادامه داد: وقتی یک کشور دیگر، برنامه‌ای‌ را تولید کرده و می‌بینی که روی مخاطبانش جواب داده است، چه ایرادی دارد که آن را با ورژن کشور خودت تکرار کنید. می‌شود در آن خلاقیت هم به خرج داد و کمی تغییر ایجاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه به نظر بنده این اشتباه است که یک برنامه را ببینیم و مخاطبش باشیم و بگوییم چرا کپی است؟ خاطرنشان کرد: کپی خوب، همیشه جذاب است. وقتی برنامه‌ای در کشورهای دیگر جواب داده، من دوست دارم در کشور خودم هم داشته باشم و از طرف دیگر هم دلم می‌خواهد که کشور من هم کارهای جذاب و خلاقی داشته باشد که کشورهای دیگر از روی برنامه‌های ما الگو برداری کنند.

شریفی نیا با اشاره به اینکه در گذشته بیشتر کمدی کار می‌کردم و خیلی دوست داشتم که نقش درام را هم تجربه کنم، گفت: با توجه به اتفاقاتی که در این سال‌ها در کار برایم افتاد و خیلی از کارهای درام، سلامتی روانم را به خطر انداخته بود بنابراین همچنان اولویت فعلی‌ام، کار کمدی است. با اینکه تصمیم گرفته بودم چند سال کمدی کار نکنم ولی به نظرم این ژانر برای مردم جذابتر است و برای بازیگر هم، چالش‌برانگیزتر است‌.

بازیگر مجموعه «نجلا» مخاطب پر و پا قرص نمایش خانگی هستم و هر بازی، رئالیتی شو یا هر سریالی که پخش شود را دنبال می‌کنم. البته که به رئالیتی شو، علاقه بیشتری دارم. کل سری‌های شب‌های مافیا را دیده‌ام و رئالیتی شوهای خارجی را هم دنبال می‌کنم.

می‌خواهم یک برنامه‌ بسازم که مخصوص به خودم است. حضورم در این برنامه در مقام مجری‌گری یا گردانندگی نیست. یک جور میزبانی ثابت است و قرار است آن را تبدیل به شو کنم

شریفی نیا در ادامه خبر داد: می‌خواهم یک برنامه‌ بسازم که مخصوص به خودم است. حضورم در این برنامه در مقام مجری‌گری یا گردانندگی نیست. یک جور میزبانی ثابت است و قرار است آن را تبدیل به شو کنم. شویی که در آن اتفاقات واقعی می‌افتد و بازی نیست.

وی درباره تجربه بازی در مجموعه «نیوکمپ» نیز گفت: این سریال تجربه خیلی خوبی بود و بازخوردهای خیلی خوبی گرفتم. خیلی از آدم‌های بزرگ سینما که اصولا خیلی کارها را دنبال نمی‌کنند، نیوکمپ را دنبال می‌کردند و نظرشان مثبت بود. برای من خیلی آورده خوبی داشت و تجربه‌ شیرینی در کنار آن تیم بود.

شریفی نیا در پایان درباره حضور در برنامه مافیا نیز گفت: هیچ وقت تجربه شرکت در برنامه‌های مافیا را نداشتم و با وجود اینکه به سری‌های مختلف برنامه دعوت شده بودم، همیشه ترجیح می‌دادم بیننده‌ خوبی برای این برنامه باشم.

وی افزود: در مورد برنامه زودیاک، سناریوی آن خیلی جذاب و حرفه‌ای است و با سلیقه من همخوانی دارد. به خاطر سبک بازی‌ام، بازی برایم حیثیتی است. کلا من از رئالیتی شو می‌ترسم، نه به خاطر این که آدم عجیبی باشم نه، چون خیلی خودم هستم و ممکن است به ضررم تمام شود. ممکن است چیزی بگویم و یک نفر خوشش نیاید و چون در بازی، خیلی جدی هستم و می‌ترسیدم برایم دردسرساز باشد به همین دلیل در سری‌های قبلی این بازی شرکت نمی‌کردم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا