سینماکسب و کار

فیلمنامه «کاباره» ارائه نشد که بخواهد مجوز بگیرد

مدیرکل نظارت بر تولید فیلم سازمان سینمایی، ارائه هرگونه مجوز به فیلم «کاباره» را تکذیب کرد و عنوان داشت که هیچ فیلمنامه‌ای برای تصویب به آنها عرضه نشده است.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از خبرنگار سینمایی ایرنا؛ پس از آن‌که حبیب ایل‌بیگی؛ معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی فیلم کاباره را فاقد هرگونه مجوز قانونی دانست، حالا بهمن حبشی؛ مدیرکل نظارت بر تولید فیلم سازمان سینمایی نیز نسبت به این فیلم اعلام موضع کرد.

طی ساعات گذشته مژگان خالقی؛ کارگردان این فیلم اعلام کرد که آقای حبشی، به ایشان گفته که مجوز کاباره صادر شده است. خبری که بهمن حبشی، ضمن رد صریح آن، در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: این خبر، یک دروغ محض است و به هیچ عنوان صحت ندارد.

حبشی ادامه داد: خانم خالقی، فیلمنامه یک کار کوتاه را به ما ارائه داد که ثبت هم شد. اما اینکه چگونه آن کار کوتاه به چنین فیلم بلندی رسیده را خود ایشان باید پاسخگو باشند.

مدیرکل نظارت بر تولید فیلم سازمان سینمایی افزود: هیچ شباهت محتوایی میان آن فیلم کوتاهی که خانم خالقی به ما ارائه دادند و این فیلم بلندی که ایشان درصدد تولید آن بودند، وجود ندارد بنابراین وقتی فیلمنامه‌ای ارائه نشده، ما چگونه می‌توانیم عنوان کنیم که مجوز صادر شده است؟

فیلمنامه «کاباره» ارائه نشد که بخواهد مجوز بگیرد
 بهمن حبشی – مدیرکل نظارت بر تولید فیلم سازمان سینمایی

حبشی با بیان اینکه ما بارها ایشان را از فعالیت غیرقانونی بر حذر داشته‌ایم، ادامه داد: مگر می‌شود من به عنوان یک مسئول رسمی، به کسی توصیه کنم که کار غیرقانونی انجام دهد؟ بارها به ایشان گفته شد که فیلمی را بدون اخذ مجوز کار نکند اما ایشان ترجیح داد که چنین سرنوشتی برای فیلم او رقم بخورد.

حبشی در پایان افزود: ما در مورد فعالیت‌های سینمایی، مجموعه‌های دیگری هم داریم که کارهای غیرقانونی را رصد می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که فیلم‌های فاقدمجوز، مقوله تولید خود را به سرانجام برسانند.

چند روز پیش بود که انتشار خبر توقیف یک فیلم زیرزمینی به نام کاباره، به سوژه نخست رسانه‌ها تبدیل شد. در کاباره که بدون دریافت مجوزهای قانونی جلوی دوربین رفته بود، بازیگر خانم نقش اصلی آن، به صورت بی‌حجاب حضور داشت. داستان این فیلم نیز راجع به زنی است که پیش از انقلاب در یک کاباره مشغول به کار بوده و حالا پس از انقلاب، زندگی او دستخوش تغییراتی می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا