تلویزیونجهان

شکایت از تهیه‌کننده مسابقه تلویزیونی به دلیل تعرض جنسی

خواننده و داور مسابقه معروف تلویزیونی امریکن آیدل، از تهیه‌کننده این برنامه به اتهام تجاوز، آزار و خشونت جنسی شکایت کرد. این شکایت بر اساس قانون مسئولیت‌پذیری و آزار جنسی کالیفرنیا تنظیم شده است.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا؛ پائولا عبدل به تازگی در لس آنجلس شکایت علیه نایجل لیتگو، مدیر اجرایی تلویزیون بریتانی مطرح کرده و مدعی موارد متعدد آزار و اذیت در حین ساخت برنامه‌های استعدادیابی «آمریکن آیدل» و «فکر می‌کنی میتونی برقصی» شده است.

عبدل ادعا می کند که لیتگو در آسانسور هتل‌شان به او حمله کرده است. اما وقتی درها باز شده، توانسته فرار کند. او می گوید که بلافاصله نمایندگان خود را مطلع کرده است. اما پس از آن در مورد این حادثه سکوت کرده است؛ زیرا ترسیده که اخراج شود.

امریکن آیدل (American Idol) برنامه‌ای تلویزیونی، محصول شبکه تلویزیونی فاکس آمریکا و به سازندگی سایمون فولر است. این برنامه در یازده ژوئن ۲۰۰۲ به منظور جستجوی ستاره جدید موسیقی آغاز شد و تاکنون به عنوان یکی از برنامه‌های پرمخاطب ادامه دارد.

عبدل از نایجل لیتگو و شرکت‌های سازنده این برنامه‌های تلویزیونی به دلیل تجاوز جنسی، آزار جنسی، خشونت جنسی و سهل‌انگاری شکایت کرده است.

لیتگو در سال ۲۰۱۳ پس از ۱۲ سال به عنوان تهیه‌کننده مسابقه «امریکن آیدل» از این برنامه تلویزیونی اخراج شد.

نه عبدل و نه لیتگو علناً در مورد این پرونده اظهار نظر نکرده و به درخواست‌های رسانه‌ای مختلف برای اظهارنظر پاسخی نداده‌اند.

عبدل مدعی است اولین مورد آزار و اذیت در یکی از اولین فصل‌های برنامه «امریکن آیدل» در اوایل دهه ۲۰۰۰ اتفاق افتاده است و حدود یک دهه بعد نیز این اتفاق در یک جلسه کاری در خانه لیتگو در لس آنجلس روی داده است.

در پرونده دادگاه آمده است که عبدل سال‌ها به دلیل ترس از صحبت کردن علیه یکی از معروف‌ترین تهیه‌کنندگان برنامه‌های تلویزیونی رقابتی که به راحتی می‌تواند حرفه او را از بین ببرد و همچنین به دلیل قراردادهای حرفه‌ای ممنوعیت افشای «هر چیزی که ممکن است اطلاعات تجاری محرمانه یا توهین آمیز» تلقی شود، سکوت کرده بود.

این شکایت بر اساس قانون مسئولیت‌پذیری و آزار جنسی کالیفرنیا تنظیم شده است، که از یک سال پیش اجرایی شده و به افراد این امکان را می‌دهد تا در موارد تجاوز جنسی، حتی پس از انقضای مدت محدودیت‌ها، اقدام قانونی کنند.

به گزارش ایرنا، امریکن آیدل را باید یکی از پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی یک دهه اخیر دانست. برنامه ای که امروزه به مدد فناوری اطلاعات و شبکه های اجتماعی، نه تنها به صورت مستقیم توسط شبکه ها تلویزیونی کشورهای مختلف جهان مانند کشورهای اسکاندیناوی پخش می شود، بلکه در شبکه های ویدیو محور اینترنت نیز با بازتاب های بسیاری همراه شده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا