تلویزیونسبک زندگیکسب و کار

شوخی با شبکه‌های ماهواره‌ای در «جورچین»/ «خنده بازار» نیستیم

تهیه‌کننده «جورچین» با اشاره به شوخی این برنامه با شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان، گفت: شناسایی و معرفی چهره‌های طنز جدید از اهداف این برنامه است و در این مجموعه تعداد زیادی از بازیگر تئاتری که تا حالا جلوی دوربین نبودند را آورده‌ایم.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا؛ مجموعه «جورچین» (طنزستان) به تهیه کنندگی محمد تاجیک و کارگردانی یزدان فتوحی در قالب طنز آیتمی و با بهره مندی از استعدادهای جدید طنز در کنار طنزپردازان با سابقه تلویزیون سه شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۰ به روی آنتن شبکه نسیم می رود.

محمد تاجیک، تهیه‌کننده این برنامه در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون ایرنا، با اعلام این خبر که جورچین در فصل اول در ۱۱۰ قسمت ۳۸ دقیقه ای پخش می‌شود، اظهار داشت: رونمایی سریال در شب میلاد حضرت علی(ع) انجام شد و به همین بهانه تعداد قسمت‌های آن ۱۲۰ قسمت است. در فصل اول به خانواده معماریان در محله جورچین می پردازیم. این محله دهه شصتی از آدم هایی از اصناف مختلف تشکیل شده است.

شوخی با شبکه‌های ماهواره‌ای در «جورچین»/ «خنده بازار» نیستیم

شادی و مهربانی در روزگار سخت

وی جورچین را یک طنز موقعیت خواند و گفت: از ابتدای کار خانواده معماریان را تا ده قسمت اول معرفی می کنیم. در بین آیتم های طنز به داستانی سریالی می‌رسیم. مجوز ما مثل خنده بازار و ساعت خوش بر اساس طنز آیتمی بوده است. اوایل فضای آیتم را داریم و بیننده احساس می کند که کار آیتم محور است. اما به مرور ارتباط شخصیت‌های داستان شکل می گیرد. در ابتدای هر قسمت بخشی با عنوان «آنچه گذشت» داریم که برای قصه و داستان است. «آنچه گذشت» برای آیتم نیست.

تاجیک افزود: بیننده شادی و مهربانی و همیاری محله جورچین را در روزگار سخت حس می‌کند. آن زمان مردم با چیزهای ساده ای شوخی می کردند. البته از قسمت چهل و پنجم سیر داستان به سمت جنگ و دفاع مقدس هم می رود. در ایام نوروز پخش جورچین ادامه پیدا می‌کند و چاشنی های نوروزی در قصه قرار می گیرد. در این ایام به رسم و رسوم دهه شصت نوروز می پردازیم.

شوخی با شبکه‌های ماهواره‌ای در «جورچین»/ «خنده بازار» نیستیم

بازیگری که می تواند یک مهران غفوریان باشد

تاجیک در پاسخ به سوالی درباره حضور چند بازیگر «خنده بازار» در این مجموعه گفت: ما با خنده بازار از زمین تا آسمان فرق داریم. چون روی بعضی بازیگرها ذهنیت دارید این سوال را می‌پرسید. ولی نقشی که آنها در جورچین بازی می‌کنند با خنده بازار تفاوت دارد. ضمن این که داستان سریالی شده است.

در ایام نوروز پخش جورچین ادامه پیدا می‌کند و چاشنی های نوروزی در قصه قرار می گیرد. در این ایام به رسم و رسوم دهه شصت نوروز می پردازیم

وی با اعلام این خبر که بازیگران اصلی حدود ۲۰ نفر هستند، اظهار داشت: یک سری بازیگران مثل شهین تسلیمی نیز دعوت به همکاری شده‌اند. چهره های جدیدی را معرفی می کنیم که اکثرا تئاتری هستند. بازیگر جدیدی آورده ایم که می تواند یک مهران غفوریان باشد. امیدواریم فصل‌های آینده را بسازیم و این بازیگران در پروژه بمانند.

تاجیک در پاسخ به این سوال که آیا در تلویزیون هم با پدیده نقش فروشی مواجه هستیم، توضیح داد: در جورچین چنین اتفاقی نیفتاده است. بازیگرانی که پول پرداخت می کنند بیشتر در سینما هستند. کارگردان تلویزیون برنمی‌تابد که یک بازیگر تازه کار خطا کند. در سینما پول این قدر زیاد است که به یک بازیگر ممکن است پول نجومی بدهد. بازیگر-اسپانسر یک معضلی شده است. یکی از دوستان تعریف می‌کرد، یک پروژه‌ای بود که بیشتر عواملش بازیگر- اسپانسر بودند. هر کسی جلوی دوربین می آمد یک پولی داده بود.

این تهیه کننده با اعلام این خبر که در جورچین به موضوعاتی چون همیاری، همکاری، مهربانی، سادگی، ساده زیستی، دورهمی، فرزندآوری، ازدواج آسان و امیدبخشی پرداخته می‌شود، افزود: در این کار یاس و ناامیدی نمی بینیم. یک کلاس انشا داریم که در آن بابای سالار ماشین زمان اختراع کرده است. او می‌گوید مردم در آینده جراحی زیبایی انجام می دهند. به مطالبات مردمی هم پرداختیم. مثلا به آینده رفتیم و با شبکه‌های ماهواره ای شوخی کردیم.

شوخی با شبکه‌های ماهواره‌ای در «جورچین»/ «خنده بازار» نیستیم

بیننده شادی و مهربانی و همیاری محله جورچین را در روزگار سخت حس می‌کند. آن زمان مردم با چیزهای ساده ای شوخی می کردند

درس اول تهیه کنندگی را رعایت نکردم

وی با تاکید بر این که من درس اول تهیه کنندگی را رعایت نکردم، گفت: برای جورچین بیشتر از چیزی که برآورد ما بود هزینه کردیم. به همین دلیل برای پروژه بدهی‌هایی ایجاد شده است. قرارداد ما مربوط به قبل از تورم است. الان هزینه ها خیلی سنگین شده است؛ اما شبکه نسیم حمایت خوبی دارد.

ماهانه بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان خرج می‌کنیم

تهیه‌کننده «جورچین» با اعلام این خبر که هزینه روزانه پروژه بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون است، توضیح داد: ماهانه بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان برای این پروژه خرج می‌کنیم و تصویربرداری بین ۶ تا هفت ماه زمان می‌برد. به صورت میانگین روزی یک قسمت ضبط داریم.

تاجیک افزود: کار تا زمانی که بخواهد دیده بشود زمان می برد. وقتی بازیگر مطرح در پروژه باشد، بیننده زودتر پای قصه می آید. اگر پول بیشتری تامین بشود می توانیم بازیگر مطرح هم بیاوریم.

به گزارش ایرنا، آرش نوذری، ابراهیم شفیعی، حمیدرضا نیک نبرد، مهران ضعیمی، سالارکریم خانی و… از جمله بازیگران «جورچین» هستند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا