اقتصاد هنرسینماکسب و کار

شهرام شب‌پره ؛ نجات دهنده سینماهای ایران!

در شرایطی که با ترکیب فیلم‌های اکران نوروز کمتر کسی پیش‌ بینی استقبال از اکران امسال را می‌کرد تا اینجا فیلم «فسیل» تبدیل به پدیده اکران سینماها شده است.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از عصر ایران؛ «فسیل» با فروش 3 میلیارد و 790  میلیون تومان صاحب رکورد بیشترین فروش روزانه سینمای ایران شد که با توجه به افزایش قیمت بلیت در این سالها بارها جا به جا شده است.

مهدی خرم‌دل، روزنامه‌نگار با انتشار سکانسی از این فیلم در توئیتر خود نوشت:

سازمان سینمایی اطلاعیه داده که رکورد فروش روزانه سینما شکست اما چکونه؟ نزدیک 31 از 36 میلیارد فروش نوروزی معادل حدود 86 درصد کل فروش سینما در 1402 متعلق به یک کمدی متکی به نوستالژی دوره پهلوی و المان‌هایی مثل شپره و بلک کتس است؛ مضمونی که مدیران سازمان سینمایی با آن مشکلی ندارد.

شهرام شب‌پره ؛ نجات دهنده سینماهای ایران

«فسیل» مانند دیگر فیلم‌ های پرفروش این سالها یعنی «دینامیت» و «انفرادی» توسط ابراهیم عامریان تهیه شده با این تفاوت که این بار او بجای مسعود اطیابی با کارگردان جوانی به نام کریم امینی همکاری کرده همچنین بعد از «ایران برگر»، «رحمان ۱۴۰۰» و «سگ بند» یک فیلم پرفروش دیگر اکران نوروز در کارنامه بهرام افشاری ثبت شد!

فسیل با بازی بهرام افشاری، الناز حبیبی، هادی کاظمی، الهه حصاری و… روایت سه خواننده د‌ر دهه ۵۰ می‌باشد که در گذر زمان و پس‌ از انقلاب هرکدام از این سه نفر دچار تغییراتی می‌شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا