بازیسبک زندگیسینماکسب و کار

شش بازیگر بامزه سینمای ایران که ناگهان خیلی جدی شده‌اند

تا به حال بار‌ها اتفاق افتاده است که بازیگران کمدی، تصمیم گرفته‌‎اند تغییر مسیر بدهند و نقش‌های تلخ و جدی را نیز تجربه کنند. بعضی بازیگران با ایفای نقش‌های جدی فراوان، تصویری را که مخاطب به عنوان یک بازیگر کمدی از آن‌ها در ذهن دارد، کمرنگ می‌کنند. نمونه این اتفاق جواد عزتی است، دوری او از ژانر کمدی در سال‌های اخیر باعث شده است که این ستاره دیگر به عنوان بازیگر کمدی شناخته نشود.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از تابناک با تو؛  تا به حال بار‌ها اتفاق افتاده است که بازیگران کمدی، تصمیم گرفته‌‎اند تغییر مسیر بدهند و نقش‌های تلخ و جدی را نیز تجربه کنند. بعضی بازیگران با ایفای نقش‌های جدی فراوان، تصویری را که مخاطب به عنوان یک بازیگر کمدی از آن‌ها در ذهن دارد، کمرنگ می‌کنند. نمونه این اتفاق جواد عزتی است، دوری او از ژانر کمدی در سال‌های اخیر باعث شده است که این ستاره دیگر به عنوان بازیگر کمدی شناخته نشود و سابقه ذهنی تماشاگر از او تغییر کند. کفه سنگین نقش‌های بامزه در کارنامه بعضی چهره‌ها نیز باعث می‌شود، این هنرمندان همچنان به عنوان بازیگر کمدی شناخته شوند. این روز‌ها پنج بازیگر کمدی در نمایش خانگی حضور دارند که با نقشی کاملا جدی در سریالی دیده می‌شوند و مهران غفوریان نیز با «زخم کاری ۲» در راه است.

الناز حبیبی

شش بازیگر بامزه سینمای ایران که ناگهان خیلی جدی شده‌اند

در چند سریال خانوادگی و ملودرام نقش‌های جدی را تجربه کرده است، اما سریال‌های محبوب کارنامه الناز حبیبی، مجموعه‌های کمدی هستند و کاراکتر‌های شیرین او بیشتر در ذهن مانده‌اند. چهار سریال نمایش خانگی این بازیگر «هشتگ خاله سوسکه»، «مردم معمولی»، «روزی روزگاری مریخ» و «سیاه‌چاله» نیز کمدی هستند. اکنون الناز حبیبی با اولین سریال غیرکمدی نمایش خانگی‌اش یعنی «حیثیت گمشده» در این مدیوم حضور دارد. او در این مجموعه نقش زنی به نام «تهمینه» را ایفا می‌کند که به دلیل فقر مجبور شده است به ازدواج با مردی که علاقه‌ای به او ندارد تن بدهد و تحقیر‌های همسرش را تحمل کند. الناز حبیبی به دلیل معصومیت چهره‌اش انتخاب مناسبی برای این نقش بوده و در نقش زنی ضعیف و آسیب‌دیده، توانسته حس ترحم و دلسوزی مخاطب را برانگیزد.

سام درخشانی

شش بازیگر بامزه سینمای ایران که ناگهان خیلی جدی شده‌اند

کارنامه سام درخشانی در سینما و تلویزیون ترکیبی از آثار کمدی و غیرکمدی است، اما بسیاری از فیلم‌های او و همچنین سریال‌های نمایش خانگی این بازیگر کمدی هستند و او با نقش‌های بامزه‌اش به یاد آورده می‌شود. اگر سام درخشانی از بازی در سریال «ملکه گدایان» انصراف نمی‌داد و نقش او به فرزاد فرزین سپرده نمی‌شد، این مجموعه اولین سریال غیرکمدی او در کارنامه نمایش خانگی‌اش محسوب می‌شد، اما این اتفاق رخ نداد و سام درخشانی پس از «خوب بد جلف: رادیواکتیو»، «قبله عالم» و «روزی روزگاری مریخ»، حالا با نسخه سریالی «خائن‌کشی» در یک نقش غیرکمدی دیده می‌شود. او در ساخته مسعود کیمیایی نقش فردی وطن‌دوست را ایفا کرده که برای فراهم کردن مبلغ قرضه ملی دکتر محمد مصدق، برای دزدی به بانک ملی می‌رود. سام درخشانی در این اثر بازی تصنعی دارد و لحن صحبت کردن او نیز یکدست نیست. بعضی لحظات خش صدایش از دست می‌رود و با لحن عادی صحبت می‌کند.

امیرمهدی ژوله

شش بازیگر بامزه سینمای ایران که ناگهان خیلی جدی شده‌اند

حرفه اصلی‌اش نویسندگی آثار کمدی است، اما پس از شهرت در برنامه «خندوانه» مسیر بازیگری را نیز در پیش گرفت. به استثنای فیلم «سونامی» دیگر فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی و نمایش خانگی امیرمهدی ژوله کمدی است. او به تازگی با سریال «پدر گواردیولا» به نمایش خانگی آمده و در این سریال تجربه متفاوتی داشته است. ژوله در ساخته سعید نعمت‌ا… نقش مردی به نام «حمیدرضا» را بازی می‌کند که تلاش می‌کند در انتخابات شورای شهر پیروز شود. او با همسر دوم پدر خود و خواهر ناتنی‌اش اختلاف دارد و رفتار‌ها و زندگی آنان را تهدیدی برای موقعیت خود می‌داند. ژوله با همان لحن، رفتارها، حرکات و حالت چهره خود در آثار کمدی‌اش، در «پدر گواردیولا» نیز دیده می‌شود و نتوانسته است حضور متفاوتی در این سریال داشته باشد.

مهران غفوریان

شش بازیگر بامزه سینمای ایران که ناگهان خیلی جدی شده‌اند

سال‌ها به عنوان کمدین در تلویزیون و سینما فعالیت کرده بود تا این‎که پس از کاهش وزن شدید و تغییر فیزیکش، مسیر حرفه‌ای او نیز تغییر کرد. مهران غفوریان اواخر دهه ۹۰ در سریال «قورباغه» ایفای نقش کرد و این مجموعه را نیز به معدود آثار جدی کارنامه خود افزود. بازی او در این مجموعه با استقبال و تحسین مخاطبان مواجه شد و اکنون «زخم کاری ۲» شانس جدیدی برای مهران غفوریان است. او جزو بازیگران جدید فصل دوم است و با توجه به توانایی محمدحسین مهدویان در هدایت بازیگران، امید می‌رود «زخم کاری: بازگشت» نیز به تجربه موفقی برای مهران غفوریان تبدیل شود.

مرجانه گلچین

شش بازیگر بامزه سینمای ایران که ناگهان خیلی جدی شده‌اند

به عنوان بازیگر کمدی تلویزیون و با یک تیپ یکسان و تکراری در ذهن مخاطبان ماندگار شده است. مرجانه گلچین در سریال‌های کمدی مختلفی بازی کرده، اما میمیک صورت او، لحن خاص صحبت‎کردنش و استفاده فراوان از دستانش هنگام صحبت کردن، ویژگی‌های مشترک او در بازی‌هایش بوده است. این بازیگر پس از بازی در چند سریال کمدی نمایش خانگی، این روز‌ها با «پدر گواردیولا» در این مدیوم حضور دارد. او نقش زنی ثروتمند، اما تنها را ایفا کرده که همسرش زن دیگری هم دارد. مرجانه گلچین فعلا بازی قابل قبولی در سریال نعمت‌ا… داشته، اما این مجموعه چندان دیده نشده و موفقیت خاصی برای گلچین نداشته است.

شش بازیگر بامزه سینمای ایران که ناگهان خیلی جدی شده‌اند

کمدین محبوب و خاطره‌ساز مخاطبان، در سینما نقش‌هایی غیرکمدی ایفا کرد، اما غالب آثار مهران مدیری به عنوان بازیگر و کارگردان کمدی است و موفقیت‌های کارنامه او مربوط به این آثار است. مهران مدیری در «پدر گواردیولا»، دست به یک تجربه کاملا متفاوت زد. کاراکتر «بیوک» در این مجموعه یک مرد موادفروش و خلافکار است که از نظر ظاهری و ویژگی‌های شخصیتی کاملا با دیگر نقش‌های مدیری متفاوت است؛ اما بازی او به اندازه ظاهر این شخصیت متفاوت و غافلگیرکننده نیست. بازی او در «خائن‌کشی» نیز انتظارات را برآورده نمی‌کند و درنهایت می‌توان گفت این دو مجموعه موفقیتی نصیب مدیری نکرده‌اند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا