سبک زندگی

سلبریتی‌های ایرانی که به بیماری‌های صعب‌العلاج مبتلا هستند

در میان چهره‌های مشهور ایرانی افراد زیادی تجربه‌ی ابتلا به بیماری‌های صعب العلاج را داشته اند و متأسفانه طی سالیان برخی از آن‌ها را به دلیل ابتلا به همین بیماری‌ها از دست دادیم.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از تابناک با تو؛ در میان چهره‌های مشهور ایرانی افراد زیادی تجربه‌ی ابتلا به بیماری‌های صعب العلاج را داشته اند و متأسفانه طی سالیان برخی از آن‌ها را به دلیل ابتلا به همین بیماری‌ها از دست دادیم.

آتنه فقیه نصیری – اِم‌اِس

سلبریتی های ایرانی که به بیماری های صعب العلاج مبتلا هستند(روزیاتو)

آتنه فقیه نصیری در سال ۹۵ در برنامه‌ی تلویزیونی «اکسیر» اعلام کرد در سال ۹۴ در زمان بازی در سریال «شمعدونی» ساخته‌ی سروش صحت متوجه شد به بیماری اِم‌اِس مبتلا شده است.

او در اینباره گفت:

مبتلا به بیماری ام اس شده ام، اما خوشبختانه این بیماری پیشرفته نیست و تحت درمان هستم. وی ادامه داد:هنگام بازی در مجموع شمعدونی به کارگردانی سروش صحت متوجه بیماری ام اس شدم و مدت دو سال است که در حال مداوا هستم البته بیماری پیشرفته نیست و می‌توانم راه بروم و کار‌های روزانه را انجام بدهم. بدلیل شرایط بیماری و اینکه پزشکان تاکید کردند نباید عصبی بشوم و فعالیتی هم نداشته باشم که دچار خستگی شوم؛ فعلا فعالیت‌های هنری را تعطیل کرده ام. امیدوارم با ادامه درمان و کسب سلامتی کامل بتوانم بزودی به فعالیت‌های فرهنگی بازگردم.

فقیه نصیری پس از ابتلایش به بیماری اِم‌اِس به دلیل شرایط جسمانی خود بسیار کم کار بوده است. آخرین فعالیت او در عرصه‌ی بازیگری به سال ۹۹ بازمی گردد.

بهناز جعفری – اِم‌اِس

سلبریتی های ایرانی که به بیماری های صعب العلاج مبتلا هستند(روزیاتو)

سال ۹۵ بود که خبر ابتلای بهناز جعفری به بیماری اِم‌اِس منتشر شد. به گفته‌ی جعفری او در سال ۹۳ متوجه ابتلای خود به این بیماری شده بود.

او در همان سال ۹۵ در پستی اینستاگرامی در اینباره نوشت:

اسفند سال ۱۳۹۳ متوجه‌ی علائم این بیماری در سیستم اعصاب و گردنم شدم و تحت نظر پزشک فوق تخصص مغز و اعصاب هستم. از تمام انرژی و توانم برای خوب بودن استفاده می‌کنم. از لحظات زیبای زیستن، بیشتر از قبل لذت می‌برم.

جعفری همچنین پس از انتشار خبر بیماری اش در سال ۹۵ در مصاحبه‌ای تأکید کرد از همان سال ۹۳ که از زبان پزشکش شنید که به بیماری اِم‌اِس مبتلا شده، خم به ابرو نیاورده و مصمم فعالیت‌هایش را دنبال کرده است.

امیرمهدی ژوله – اِم‌اِس

سلبریتی های ایرانی که به بیماری های صعب العلاج مبتلا هستند(روزیاتو)

امیر مهدی ژوله در ۲۲ سالگی از ابتلایش به بیماری اِم‌اِس باخبر شد و به گفته‌ی خودش به همین دلیل از خدمت سربازی معاف شد. او حالا با کنترل این بیماری به زندگی ادامه می‌دهد. او در سال ۹۴ در استندآپ کمدی‌ای در برنامه تلویزیونی «خندوانه» با این بیماری شوخی کرد و از تجربیاتش در مبارزه با این بیماری گفت.

اکبر عبدی – بیماری کلیوی

سلبریتی های ایرانی که به بیماری های صعب العلاج مبتلا هستند(روزیاتو)

اکبر عبدی در سال ۹۵ به دلیل نارسایی کلیوی که او را دیالیزی کرده بود، تحت عمل پیوند کلیه قرار گرفت. به گفته‌ی عبدی از آن زمان او هر دو ماه یا سه ماه یک بار برای چکاپ (پایش سلامت) در بیمارستان بستری می‌شود.

مارال فرجاد – سرطان

سلبریتی های ایرانی که به بیماری های صعب العلاج مبتلا هستند(روزیاتو)

مارال فرجاد در سال ۱۴۰۱ از ابتلای خود به سرطان خبر داد. به گفته‌ی فرجاد، او در سال ۱۴۰۰ به بیماری خود پی برده بود. او مدتی را در مجارستان برای درمان سپری کرد و سپس به ایران بازگشت و حالا روند درمان خود را در ایران می‌دهد. نوع سرطان مارال فرجاد اعلام نشده است.

حمید هیراد – سرطان

سلبریتی های ایرانی که به بیماری های صعب العلاج مبتلا هستند(روزیاتو)

خبر ابتلای حمید هیراد به سرطان در اسفند ماه سال ۹۸ منتشر شد. او کمی بعد در همان اسفند ۹۸ با حضور در یک برنامه‌ی زنده‌ی تلویزیونی از بیماری خود گفت.

هیراد در این برنامه تلویزیونی گفت در سال ۹۵ معلوم شد چند غده لنفاوی زیر گلویش درآمده و ساخت اثر معروفش «شوخیه مگه» هم از روی تخت بیمارستان شروع شد.

حمید هیراد در سال ۱۴۰۱ در برنامه تلویزیونی «خندوانه» گفت سرطان او از نوع مغز استخوان است و این بیماری تمام بدن وی را درگیر کرده است.

هیراد همچنین در سال ۱۴۰۲ در گفتگویی اظهار کرد:

ذات بیماری من قابل درمان‌نیست. این بیماری پستی‌ها و بلندی‌های خودش را دارد. در دوره‌ای ارام است و در دوره‌ای فوران می‌کند. در حال درمان هستم. اما چیزی نیست که درمان‌پذیر باشد، ولی عمر دست خداست.

آتیلا پسیانی – سرطان

سلبریتی های ایرانی که به بیماری های صعب العلاج مبتلا هستند(روزیاتو)

خبر ابتلای آتیلا پسیانی به سرطان در اردیبهشت ۱۴۰۲ منتشر شد. پس از انتشار تصاویری نگران کننده از تغییر چهره‌ی شدید پسیانی در یک مراسم، رضا صائمی، منتقد سینما از ابتلای این بازیگر به سرطان خبر داد. چند روز بعد این خبر از سوی دختر آتیلا پسیانی، ستاره پسیانی نیز تأیید شد، با این حال، او تأکید کرد پدرش مراحل درمان را سپری کرده و بهبود یافته است. نوع سرطان آتیلا پسیانی اعلام نشده است.

منبع: روزیاتو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا