تلویزیوننمایش خانگی

رییس سازمان صداوسیما: شبکه خانگی را تهدید نمی‌دانیم؛ خبر خوش درباره «سرزمین کهن» در راه است

رییس سازمان صدا و سیما، درباره نامه ای که به رییس جمهوری نوشته بود و در آن درباره یکی از پلتفرم ها درخواستی توضیح داد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا؛ پیمان جبلی رییس سازمان صداوسیما امروز به مراسم رونمایی از کتاب «پاییز آمد» رفته بود. این کتاب، شامل خاطرات فخرالسادات موسوی همسر سردار شهید احمد یوسفی است و انتشارات سوره مهر منتشرش کرده. اما جبلی پس از این مراسم در مقابل خبرنگاران حاضر شد و درباره حاشیه مهم این روزهایش توضیح داد؛ نامه به رییس جمهوری درباره عملکرد یکی از پلتفرم ها.

جبلی دراین باره به حمایت هایی که از پلتفرم های نمایش خانگی به عمل آمده است نکته هایی را مطرح کرد و به این نکته مهم اشاره کرد که «نه تنها آنها را رقیب نمی‌دانیم و از جانب آنها چالشی احساس نمی‌کنیم، بلکه فعالیت آنها را یک فرصت می دانیم. فرصتی برای ارتقای فضای فرهنگی کشور.»

وی با اشاره به خبری که ساترا (سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر) در هفته گذشته منتشر کرده است، بیان کرد: ۴۰ طرح نمایش خانگی در این سازمان به تصویب رسیده است که این حجم از کار، نشان می دهد که راه برای فعالیت در شبکه نمایش خانگی، تسهیل شده است. ضمن آنکه در مناسبت های مختلف انبوهی از تولیدات سازمان صدا و سیما در اختیار آنان قرار می گیرد.

رییس سازمان صدا و سیما، بار دیگر تاکید کرده صنعت نمایش خانگی را چالش و تهدیدی برای این سازمان نمی داند و اضافه کرد: با استناد به شعار تحول در رسانه ملی، تلاش کرده ایم که نقش یک قرارگاه فرهنگی بی طرف را ایفا کنیم. پلتفرم های فعال در شبکه های خانگی، در واقع کامل کننده فعالیت های سازمان صدا و سیما هستند و ما تلاش می کنیم نیازهای فرهنگی جامعه را با کمک آنها پاسخ بدهیم. با این حال، نقش نظارتی همراه با فعالیت های حمایتی ساترا را مدنظر خواهیم داشت. اگر این نقش، به درستی ایفا نشود به مخاطبان و همچنین فعالان عرصه شبکه های خانگی، ظلم می شود.

جبلی با توضیح این موضوع که عدالت باید بین پلتفرم ها و حمایت و نظارت بر عملکردشان، حتما باید رعایت شود، گفت: پیگیری هایی که ساترا درباره عملکرد یکی از پلتفرم ها انجام داده، در راستای وظایف قانونی این سازمان است و نباید این تلقی به وجود آید که رسانه ملی و ساترا در برابر پلتفرم ها قرار گرفته اند.

وی همچنین به ضمانت اجرایی در حوزه تنظیم گری و نظارت بر فعالیت پلتفرم ها، اشاره کرد و درباره نامه ای که به رییس جمهوری نوشته است، توضیح داد: احساس کرده ایم یک پلتفرم از قواعد و روال قانونی ساترا، تبعیت نکرده و لازم است که مراجع ذی صلاح را در جریان این ماجرا قرار دهیم و این موضوع را انعکاس دهیم.

رییس سازمان صدا و سیما اما در بخش دیگری از این گفت وگو با خبرنگاران، به برنامه تلویزیون برای ایام نوروز و ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و خبر از پخش سریال جشن سربرون ساخته مجتبی راعی در ایام نوروز داد. همچنین درباره سریال سرزمین کهن از ساخته های پیشین کمال تبریزی نیز اعلام کرد: خبرهای خوبی درباره این سریال، به زودی خواهیم شنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا