دسته‌بندی نشده

دلایل لغو عضویت برخی از اعضای خانه سینما در صندوق اعتباری هنر

یکی از اعضای جدید هیات مدیره صندوق اعتباری هنر پیرامون برخی از شائبه‌هایی که درباره لغو عضویت برخی از اعضای خانه سینما در صندوق اعتباری هنر پیش آمده، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از بانی فیلم؛ فرهاد قائمیان بازیگر سینما که به تازگی به جمع اعضای هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر ملحق شده است در گفت‌وگو با مهر پیرامون انتشار مطالبی در رسانه‌ها و فضای مجازی مبنی بر لغو عضویت برخی از سینماگران از مجموعه صندوق اعتباری هنر توضیح داد: طی روزهای اخیر مطالبی از سوی برخی از دوستان سینماگر در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده که این عزیزان از عضویت در صندوق اعتباری هنر حذف شده‌اند. موضوعی که موجب بروز سوتفاهماتی شد و شرایطی را ایجاد کرد تا بنده به نمایندگی از مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و عضو جدید هیأت مدیره پیگیری موضوع را در اولویت کارهای مرتبط با صندوق قرار دهم.
وی افزود: یکی از نکاتی که در حوزه عضویت اعضای خانه سینما پیرامون موضوع صندوق اعتباری هنر مطرح شد، لغو عضویت یا عدم تأیید سامانه صندوق درباره برخی از سینماگران بود که گویا چنین قلمداد شده بود که این افراد پس از تازه‌ترین بررسی‌ها مورد تأیید صندوق نیستند بنابراین عضویت آنها لغو شده است. در حالی که چنین نیست و اگر هم موردی در این رابطه برای برخی از سینماگران محترم صورت گرفته، قطعاً یا متوجه برخی از اشکالات فنی مرتبط با سامانه بوده و یا مرتبط با عدم به روز رسانی مشخصات کاربر در سامانه بوده است. شرایطی که بنده در بخش اول معتقدم با رفع برخی از مشکلات فنی جزئی که در سامانه وجود دارد می‌تواند به طور کامل مرتفع شود.
این بازیگر مطرح سینما، تلویزیون و تئاتر ادامه داد: درباره بخش مربوط به کاربران هم باید این توضیح را بدهم. تا آنجا که بنده از جناب پوراحمدی (مدیرعامل صندوق اعتباری هنر) و دیگر مدیران مجموعه صندوق پیگیری کردم نام هیچ عضوی از فهرست اعضای صندوق اعتباری هنر حذف نشده و اگر هم فرآیندی اتفاق افتاده که چنین شبهاتی را ایجاد کرده قطعاً توسط مجموعه صندوق قابل پیگیری است و اگر هنرمندان و عزیزانی هستند که در این زمینه با مشکل مواجه هستند اول می‌توانند اطلاعات مربوط به کاربری خود را به روز کنند و اگر متوجه شدند که با طی این فرآیند بازهم با مشکلاتی مواجه هستند، می‌توانند با تماس به مرکز پاسخگویی صندوق اعتباری هنر نسبت به حل موانع مربوط به عضویت اقدامات لازم را انجام دهند. ذکر نکته هم ضروری است که هیچ عمل غیرقانونی مربوط به لغو عضویت اعضا در صندوق اعتباری هنر صورت نگرفته است زیرا اگر در این فرآیند، توسط صندوق اعتباری هنر عملی خلاف آنچه قانون تعیین کرده، صورت پذیرد، به طور حتم سازمان بازرسی کل کشور به ماجرا ورود می‌کند.

عضو هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: بنده از وقتی وارد مجموعه هیأت مدیره شدم رایزنی‌هایی را با جناب پوراحمدی (مدیرعامل صندوق اعتباری هنر) و خانم مرضیه برومند (مدیرعامل خانه سینما) انجام داده و پیشنهاداتی را هم برای اصلاح و رفع اشکالات سامانه مرتبط با عضویت هنرمندان در صندوق اعتباری هنر ارائه دادم که خوشبختانه از هر دو طرف با استقبال این عزیزان مواجه شد. در زمینه موضوع لغو عضویت برخی از اعضای خانه سینما در صندوق اعتباری هنر که طی روزهای گذشته حاشیه‌هایی را هم ایجاد کرد، بنده به نمایندگی از صندوق مأمور پیگیری مساله شدم و ماجرا به این مرحله رسید که بر اساس مکاتبات میان مدیرعامل خانه سینما با مجموعه صندوق بحث تأیید عضویت این افراد نیز مورد بررسی دوباره قرار گرفته و نتایج مطلوبی هم داشته و مسئله حل شده است.
قائمیان گفت: بنده به‌عنوان فردی که بیش از ۳۰ سال است در عرصه‌های مختلف سینما، تئاتر و تلویزیون حضور دارم، نهایت تلاشم را به‌عنوان عضوی از هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر انجام خواهم داد، تا مشکلات سینماگران عزیز در رابطه با موضوعاتی که طی روزهای اخیر حاشیه‌هایی را ایجاد کرده، رفع شود. اما قبل از طرح هر نکته‌ای در رسانه‌ها که طبیعتاً موجب بروز حواشی بیهوده‌ای می‌شود، از همه دوستان خواهش می‌کنم ابتدا موضوع را پیگیری کنند و اگر دیدند نتیجه‌ای حاصل نشد، به اقدام دیگری فکر کنند. من در این مدت هم با خانم برومند و هم سایر دوستان در صندوق جلساتی را برگزار کردیم تا بتوانیم به پرونده تک تک بزرگوارانی که پیرامون عضویتشان در صندوق با مشکل مواجهند رسیدگی کنیم.
عضو هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: در تعاملاتی که میان خانه سینما و مجموعه صندوق اعتباری هنر صورت گرفته، به زودی نمایندگانی از صندوق برای رسیدگی به پرونده افراد شاکی در خانه سینما حضور پیدا می‌کنند تا علاوه بر ارائه آموزش‌های لازم برای به روز رسانی و نحوه بارگذاری اطلاعات کاربران، شرایطی را ایجاد کنند تا سامانه مربوط به اعضای خانه سینما در ارتباط با صندوق، با نظارت مستقیم صنف صورت پذیرد که در جریان این اصلاحات، مسیر ارائه خدمات به اعضا از درجه کیفی مطلوب‌تری برخوردار باشد. چراکه اگر خلاف آنچه توضیح دادم، اتفاق بیفتد قطعاً مجموعه صندوق اعتباری هنر باید در مقابل سازمان بازرسی کشور پاسخگو باشد. فرآیندی که بی تردید در مسیر قانونی خود قرار دارد و اگر هم در این زمینه مشکلی به وجود آمده ناشی از سو تفاهمی است که به راحتی قابل حل است.
این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: بنده صراحتاً اعلام می‌کنم چه از سوی صندوق اعتباری هنر و چه از سوی خانه سینما به فردی گفته نشده که: «هنرمند هست یا نیست» اگر هم واژه‌ای در این فضای رسانه‌ای مطرح شده، درست منتقل نشده است. مسیری که حتماً در چارچوب قانون قابل حل است. قطعاً همه این بزرگواران از درجه اهمیت ارزشمندی برخوردارند که می‌توانیم با گفتگو مشکلات این عزیزان را مرتفع کنیم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا