سینما

در گیشه سینمای ایران چه خبر است؛ گربه در تعقیب تمساح

۱۰۰ میلیاردی شدن «تمساح خونی» در ۴۰ روز، این نوید را برای سینمای ایران به همراه دارد که بتواند فروش فصل بهار خود را از ۳۵۰ میلیارد تومان عبور دهد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا؛ فیلم تمساح خونی موفق شد تا در چهلمین روز اکران، به فروش ۱۰۰ میلیاردی برسد. ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر طی ۳۲ هزار و ۳۳۰ سانس، به تماشای این فیلم نشستند. نخستین ساخته جواد عزتی در حالی به این آمار رسیده که طی ۴۰ روز اخیر، سینماها چند روز تعطیلی ناشی از ایام شهادت را تجربه کرده بودند و نوروز نیز با ماه مبارک رمضان تلاقی پیدا کرده بود.

با توجه به اینکه در ادامه فصل بهار، زمان خوبی برای استقبال از آثار روی پرده وجود دارد، این انتظار طبیعی است که روند ۲۰۰ میلیاردی شدن این فیلم تا اوایل خرداد محقق شود. با این دست‌فرمان، فیلم جواد عزتی این فرصت را خواهد داشت تا در صورت تداوم اکران تا تابستان، از رکورد خوب فیلم فسیل عبور کرده و اتفاق‌هایی جالبی را در اکران و گیشه رقم بزند.

سینمای ایران از اول فروردین امسال تا به امروز در حالی به ۱ میلیون و ۸۳۵ هزار مخاطب با ۱۲۰ میلیارد تومان فروش رسیده که این آمار برای مدت زمان مشابه سال گذشته، ۱ میلیون و ۸۱ هزار مخاطب با گیشه ۸۸ میلیارد تومانی بوده است.

البته که سال گربه، جدی‌ترین تعقیب‌کننده تمساح خونی است. دومین ساخته مصطفی تقی‌زاده در افتتاحیه خود، چشم‌گیر ظاهر شده. این فیلم موفق شده تا در کمتر از ۶ روز، ۱۴۶ میلیون تومان فروش داشته باشد. تمساح خونی در همین مدت‌زمان، ۱۴۸ میلیون تومان فروش داشت. بنابراین اگر روند تدریجی فروش سال گربه را مشابه با تمساح خونی ارزیابی کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که این فیلم نیز در اوایل خرداد، ۱۰۰ میلیاردی می‌شود.

با این وضعیت، گیشه سینمای ایران تا پایان فصل بهار، از مرز ۳۵۰ میلیارد تومان عبور خواهد کرد که یک راندمان بسیارخوب ارزیابی می‌شود. این رقم برای فصل بهار سال گذشته، کمی بیشتر از ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

کنداکتور سینما تا نیمه خردادماه به خوبی طرح‌ریزی شده و برآیند خوبی نیز از این مهندسی استحصال خواهد شد. به همین جهت بسیارمهم است که برای تداوم این روند، از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم برای ۲ بازه نیمه خرداد تا شروع ماه محرم و ۲ ماه محرم و صفر آغاز شود تا سینما بتواند با توجه به شرایط خاص این ۲ بازه مهم، نهایت بهره‌برداری را به عمل بیاورد.

برنامه‌ریزی هدفمند برای این ۲ بازه سبب خواهد شد تا آمار سینما طی ۶ ماه امسال، فاصله چشم‌گیری را با آمار سال گذشته تجربه کرده و تحقق گیشه ۲ هزار میلیاردی را با بیش از ۳۳ میلیون مخاطب، دست‌یافتنی‌تر ببیند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا