اقتصاد هنرتلویزیونسبک زندگیکسب و کار

حاشیه‌های مهران رجبی؛ از ماجرای کانال کولر تا شلوار پلنگی

طنازی از جنس خودش می گفت «معروف است که هر کانال که می زنی او را می بینی؛ مهران رجبی در همه کانال ها هست حتی کانال کولر!»؛ این جمله اگرچه به مزاح گفته شد اما چندان هم پُربیراه نیست. امسال مهران رجبی یکی از مردان پُرکار تلویزیون لقب گرفت و این حضور تا جایی پیش رفت که علاوه بر بازیگری در حوزه اجرا نیز وارد شد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایسنا؛ مهران رجبی، چندسالی است که به عنوان یکی از بازیگران پُرکار سینما و تلویزیون شناخته می شود و امسال که تلویزیون تعدادی از مجریانش را به دلایل مختلف از دست داد، رجبی به تعبیری پای کار بود، دستی به اجرا برد و به قول معروف آچار فرانسه تلویزیون شد.

ایسنا به انگیزه نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و در راستای معرفی «ترین» های فرهنگ و هنر در سال ۱۴۰۱، در بخش پُرکارهای تلویزیون به چهره ای مانند «مهران رجبی» رسیده است که در ادامه این گزارش، کارنامه این بازیگر مرور خواهد شد. 

این گزارش ها در ادامه با شخصیت های دیگر پیگیری خواهد شد.

رفتن برخی مجریان و فرصت برای تازه کارها

تلویزیون امسال از حضور مجریانی چون احسان علیخانی، سیدعلی ضیا، مهران مدیری، رامبد جوان، رضا رشیدپور و … کمتر بهره برد و این مساله فضا را برای معرفی چهره های جدید حوزه اجرا فراهم کرد. در این میان بخشی از نیاز اجرای برنامه های تلویزیونی همانند گذشته توسط بازیگران تامین شد که در جمعِ این افراد، مهران رجبی هم برای اولین بار فرصت یافت تا علاوه بر ایفای نقش در مجموعه های تلویزیونی، حوزه اجرا را هم تجربه کند. بر این اساس، ویژه‌برنامه «خودمونی» از برنامه های جدی بود که با اجرای مهران رجبی به مناسبت شب یلدا ۱۴۰۱ روی آنتن شبکه سه سیما رفت و این بازیگر میزبان مهمانانی از اقشار مختلف از جمله هنرمندان، خوانندگان و … شد.

«پیرانه سر» شبکه سلامت برنامه دیگری بود که تلویزیون برای اجرا باز هم سراغ مهران رجبی رفت‌. برنامه ای که به لحاظ موضوعی سپردنش به مهران رجبی پرسش های بسیاری را متوجه تلویزیون کرد.

این روزها از رجبی به عنوان یکی از گزینه های جدی اجرای برنامه نوروزی و تحویل سال ۱۴۰۲ هم یاد می شود؛ خبری که خبرنگار ایسنا تلاش کرد در گفت وگویی با خود این بازیگر صحتش را پیگیر شود اما تا لحظه انتشار این گزارش پاسخی از او دریافت نکرده است.

چرا حضور مهران رجبی یکباره به چشم آمد؟

حضور رجبی در تلویزیون و اجرای برنامه های مختلف، در روزهایی که برخی در فضای مجازی قطع همکاری با صداوسیما را اعلام می کردند، برایش حاشیه هایی را هم به همراه داشت. خصوصا که علاوه بر اجرای دو برنامه خودمونی و پیرانه سر، سریال «آزادی مشروط» ده نمکی هم با بازی او در این ایام پخش می شد و در نتیجه حضورش بیشتر به چشم می آمد.

رجبی درباره این مساله چنین گفته بود: برنامه «پیرانه سر» در شبکه سلامت و هم سریال «آزادی مشروط» که از شبکه یک سیما پخش می‌شود، سال گذشته تولید و تصویربرداری شد اما امسال به پخش رسیدند و الان همزمان برنامه «خودمونی» هم روی آنتن رفته است.

چنین بود که حتی در مقطعی از تهیه کننده «خودمونی» پرسیده شد که با توجه به این حاشیه ها نمی خواهد مجری دیگری را انتخاب کند که او با تاکید فراوان گفته بود، حواشی را برای مهران رجبی درست کردند، وگرنه خودش که زندگی‌اش را می‌کرد. مهران رجبی چهره‌ای محبوب است.

شوخی با مهران رجبی در فضای مجازی

شوخی با مهران رجبی در فضای مجازی بخش دیگر حاشیه های این بازیگر در سال ۱۴۰۱ را شامل می شد؛ به نحوی که کاربران با انتشار عکس ها و مطالبِ ساختگی درباره او، حضور همزمانش در چند شبکه تلویزیونی را به طنز و انتقاد می گرفتند. برخی می گفتند مهران رجبی می خواهد مجری «سمت خدا» شود و عده ای می پرسیدند چرا اجرای برنامه های ورزشی را بر عهده نمی گیرد تا پازلش را تکمیل کند.

خودش درباره ی شوخی هایی که با او می شود، گفته است: یکی از این شوخی ها ویدئویی بود که من را جای برخی از مجریان گذاشته بودند و مثلا جای نجم الدین شریعتی اجرا می کنم به همراه خانواده آن را دیدم و کلی هم خندیدیم. یک روز هم گفتند مهران رجبی دارد دارد گرم می‌کند که نیمه دوم وارد میدان شود. من همه اینها را می بینم و عیبی هم ندارد و هر چقدر هم دوست دارند سر به سر من بگذارند به حدی باجنبه هستم که اندازه ندارد. خودم هم خیلی خندیدم آن ویدئو را دیدم.

اجرای دورهمی و مثال کابینت ساز مهران رجبی

اما مهترین حاشیه برای او به گفته خودش در زمانی شکل گرفت که مهران مدیری در گیر و دار چالش با صداوسیما بود و اعلام شد که مهران رجبی قرار است مجری «دورهمی» شود!

این شایعه در نهایت واکنش مهران رجبی را به همراه داشت که گفته بود: فضا بیشتر دست فضاسازان است. عده ای این حواشی را می سازند و برخی از مردم هم ناآگاهانه اینها را پخش می کنند. من به دوستان می گفتم وقتی یک کابینت ساز، جایی را زخمی کند و حالا رها کند و برود کابینت ساز بعدی روی آن کار نمی کند. ما هم مرام و معرفتی داریم و چنین کاری نمی کنیم.

سال شلوغ سریالی برای مهران‌رجبی

بر اساس این گزارش ایسنا، مهران رجبی در حوزه بازیگری هم سال شلوغی داشت و همزمان در چندین مجموعه تلویزیونی حضور پیدا کرد.

سریال «خوشنام» به کارگردانی علیرضا نجف‌زاده و تهیه‌کنندگی احمد زالی محصول سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱ بود که هر شب در رمضان ۱۴۰۱ از شبکه یک سیما به روی آنتن رفت. مهران رجبی در این سریال نقش صاحب یک باشگاه اسب سواری را ایفا می کرد.

بعد از خوشنام مهران رجبی در فصل دوم سریال «وضعیت زرد» دیده شد.

فصل دوم این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی مجید رستگار و تهیه‌کنندگی حامد بامروت‌نژاد اواخر خرداد ماه امسال از شبکه دو سیما پخش شد.

آخرین سریالی که مهران رجبی امسال روی آنتن تلویزیون داشت «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی بود که آبان‌ ماه امسال از شبکه یک سیما روی آنتن رفت.

«آزادی مشروط» با محوریت طنز درباره فعالیت‌ گروه‌های جهادی، کادر درمان و پرستاران در ایام کرونا و مصائب و شیرینی‌های این دوران ساخته شد و مهران رجبی نقش یک روحانی را عهده دار بود.

سریال های پخش نشده مهران‌رجبی

مهران رجبی در سریالی دیگر با عنوان «رعد و برق» به کارگردانی بهروز افخمی و تهیه کنندگی داوود هاشمی هم ایفای نقش کرده است که این مجموعه رمضان ۱۴۰۰ از شبکه پنج پخش شد اما به علت آماده نبودن قسمت های بعدی و طولانی شدن پروسه تدوین، تنها قسمت اول این سریال از تلویزیون پخش شد و ادامه نیافت.

سریال «۸۷ متر» به کارگردانی کیانوش عیاری دیگر پروژه ای است که مهران رجبی در آن بازی کرده است. سریال ۸۷ متر محصول شبکه اول به دلایل عجیبی فعلا بایگانی شده و تاکنون هم هیچ تصمیمی برای پخشش گرفته نشده است.

همچنین سریال «سرزمین کهن» از دیگر کارهایی است که مهران رجبی در آن ایفای نقش کرده است. این مجموعه تاریخی به کارگردانی کمال تبریزی قرار بود ۵ دی ۱۳۹۲ روی آنتن برود اما پس از پخش چند قسمت به دلیل اعتراض قوم لر متوقف شد.

مهران‌رجبی و شبکه نمایش خانگی

و اما این چهره پرکار امسال (مهران رجبی) در شبکه نمایش خانگی هم حضور فعالی داشته است. مسابقه شب های مافیا کاری از سعید ابوطالب از جمله برنامه هایی است که می توان به حضور رجبی در آن اشاره کرد.

همچنین سریالی با عنوان «اسپینجر» به کارگردانی و تهیه کنندگی علیرضا کریم زاده در ژانری کمدی، از دیگر کارهایی است که مهران رجبی در آن ایفای نقش کرده است.

رجبی امسال در «جوکر» احسان علیخانی هم حضور پیدا کرد و ویدئوی شلوار پلنگی او در این برنامه معروف شد و تا مدتها دست به دست می شد.

مهران‌رجبی کیست؟

به گزارش ایسنا، مهران رجبی زادهٔ ۱۲ دی ۱۳۴۰ فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته گرافیک از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد گرافیک در دانشگاه تربیت مدرس است. رجبی برای بازی در کودک و سرباز (۱۳۷۸) نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد.

دوران سرکشی، زیرزمین، صاحبدلان، راه بی پایان، روزگار قریب، یک مشت پر عقاب، سه در چهار، چاردیواری، خوش نشین ها، گذر از رنج ها، دردسرهای عظیم، شوق پرواز، معراجی ها، دزد و پلیس، لیسانسه ها و … از سریال هایی است که مهران رجبی در آنها بازی کرده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا