اقتصاد هنرکسب و کار

جدیدترین خبر از رویداد استارتاپی فیلم‌نامه‌نویسی

دبیر علمی رویداد استارتاپی فیلمنامه‌نویسی با معرفی استادان مشاور این رویداد هنری به تشریح روند برگزاری این رویداد و مسئولیت استادان راهنما در جریان برپایی آن پرداخت.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایسنا؛ به گفته سید جلال چاوشیان، هیاتی متشکل از محمود اربابی، علی مؤذنی، رضا حیدرنژاد، مهدی احمدی و هومان فاضل به عنوان استاد راهنما (منتور) با نخستین رویداد استارتاپی فیلمنامه‌نویسی همکاری دارند.
چاوشیان با ارایه توضیحاتی درباره روند برگزاری این برنامه گفت: ابتدا و در روز اول ۱۰۰ شرکت‌کننده فرصت دارند که ایده‌ خود را در بخش فیلم‌های سینمایی و سریال تنها در ۹۰ ثانیه ارائه دهند. از بین آنها حداکثر ۲۰ ایده‌ برتر توسط شرکت‌کنندگان انتخاب می‌شود و آنها به ۲۰ گروه در بخش سریال و سینمایی تقسیم می‌شوند.
وی اضافه کرد: در ادامه، این گروه‌ها با همراهی استادان راهنمای خود می‌بایست ایده‌ها را به بهترین طرح ممکن تبدیل کنند.
چاوشیان ادامه داد: عصر روز سوم هم روز ارائه طرح‌هاست که هرگروه، برای ارائه خود ۷ دقیقه زمان خواهد داشت و هیات محترم داوران سه طرح برتر در بخش فیلم بلند و سریال را معرفی می‌کنند و جوایزی به آنان تقدیم می‌شود.
دبیر علمی رویداد استارتاپی فیلمنامه‌نویسی خاطرنشان کرد: در حاشیه این مراسم شرکت‌کنندگان می‌توانند با سرمایه‌گذاران حاضر برای معرفی طرح‌های خود مذاکره کنند.
چاوشیان، از جمله اهداف این رویداد را شناسایی، تجمیع و حمایت از استعدادهای جوان و خلاقی دانست که صاحب ایده‌های تازه و بکر هستند.
وی تشریح کرد: این ‌صاحبان ایده با هدایت استادان راهنما و مواجهه مستقیم و تعاملی با یکدیگر، می‌توانند به خلق ایده‌های جمعی دست بزنند و در یک هم‌افزایی هدفمند ایده‌های بزرگی را خلق کنند و پرورش دهند.
چاوشیان اضافه کرد: دیگر این‌که این رویداد می‌تواند زمینه شکل‌گیری همکاری‌های مستمر میان اعضا یا استادان را فراهم آورد.
وی تاکید کرد: این فرآیند می‌تواند به عنوان یک کارخانه نوآوری مجازی به کانونی برای ارتباط و جذب ایده‌های خلاق ملی و بین‌المللی تبدیل شود.

چاوشیان، یادگیری شیوه‌یِ «ارائه» درست فیلم‌نامه و جذب سرمایه‌گذار را دستاورد دیگر این رویداد برای شرکت‌کنندگان دانست و یادآوری کرد: در حال حاضر عدم توانایی ارائه موثر یک ایده، از چالش‌های مهم سینمای ماست که می‌تواند گاهی یک ایده جذاب و حرفه‌ای را با شکست مواجه کند.
او با برشمردن دیگر ویژگی‌های این رویداد ادامه داد: در این رویداد شرایطی فراهم است تا نویسندگان بتوانند با طیف وسیعی از تهیه‌کنندگان و مدیران سینمایی دور یک میز بنشینند و به گفتگو بپردازند و اگر تمایل داشتند با یکدیگر کار کنند، وارد گفتگو می‌شوند و تعاملِ ایده و طرح صورت می‌گیرد. شاید هم به قراردادی برای ساخت اثر منتج شود.
او در پایان سخنان خود ،کارآفرینی و کسب روحیه «کار تیمی» را از دیگر دستاوردهای این رویداد دانست و افزود: ذات این گونه رویدادها به صورتی است که برنامه‌ها به صورت تیمی و گروهی پیش می‌رود.
اولین رویداد استارت آپ فیلمنامه‌نویسی با ریاست محمدحسین ایمانی خوشخو از هفتم تا نهم مردادماه در آستانه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا