کسب و کار

ثبت‌نام فیلمسازان برای حضور در غزه

رییس سازمان سینمایی با اشاره به ثبت‌نام فیلمسازان برای حضور در غزه و مستندنگاری‌ از عملیات‌ «طوفان الاقصی» گفت: اینکه رسانه‌ها چه می‌گویند بحث دیگری است اما طی زمان خواهید دید که جریان مقاومت پیروز خواهد شد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا؛ محمد خزاعی در تجمع هنرمندان و سینماگران که در اعتراض علیه جنایات رژیم صهیونیستی در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد، با تاکید بر حضور پرشور هنرمندان در این مراسم به جهت همدردی با مردم غزه اظهارداشت: ما امروز برای همدردی با مردم غزه گردهم آمدیم و این جنایاتی که دارد رخ می‌دهد باعث شده دور هم جمع بشویم. ما در کجای تاریخ ایستاده ایم و در کنار چه گروهی است قرار است بایستیم؟

وی گفت: شما اگر به کربلا برگردید و مطالعه کنید متوجه می‌شوید که تبلیغات بسیار زیاد یزید و خاندان یزید باعث شد برخی در انتخاب خودشان دچار شک بشوند.

خزاعی با اشاره به وقایع عاشورا افزود: در واقع سه عده با یزید بودند؛ دسته‌ای که ثروت اندوز بودند و به دنبال مقام و پست. دسته دوم کسانی بودند که بی‌تفاوت بودند شاید نماز خواندند و روزه گرفتند اما در کنار یاران تمام حسین(ع) قرار نگرفتند و در آخر جزو توبه کنندگان بودند اما دیر شده بود. عده‌ای نیز بودند که با بصیرت بودند که در کنار امام قرار گرفتند و باعث شدند امروز کربلا و واقعه عاشورا جهانی شود.

رییس سازمان سینمایی درباره سکوت هنرمندان علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اظهارداشت: کسانی که امروز سکوت می‌کنند با سکوتشان ناخواسته دارند با اسرائیل همراهی می‌کنند. اینان یا در گروه توابین خواهند بود یا یزیدیان. امروز کسانی که از کنار وقایع غزه می‌گذرند بدانند که در آینده تاریخ راجع به آنها قضاوت می‌شود. هر اثر هنری که امروز انجام می‌شود، ثبت می‌شود و در آینده می‌ماند چرا که همه ما امروز برای دفاع از مظلوم اینجا هستیم.

وی از ثبت‌نام فیلمسازان برای حضور در غزه خبر داد و گفت: امروز ثبت‌نام بسیاری از فیلمسازان را داریم که دوست دارند مستندنگاری‌کنند و در عملیات‌ «طوفان الاقصی» حضور داشته باشند. برای من این چند روز بسیار جالب بود که اشتیاق زیادی از سوی هنرمندان و سینماگران دیدیم برای آنکه در کنار مردم غزه باشند، اغلب هنرمندان در کنار مردم غزه هستند. در حوزه سینما و حوزه‌های دیگر تعداد زیادی از هنرمندان سرشناس این جنگ را محکوم کردند و در کنار مردم غزه ایستادند.

خزاعی با بیان اینکه این نسل کشی در غزه یادآور هولوکاست است، گفت: شاید در آن زمان رسانه‌ها از پیروزی یزید خبر دادند اما در طول تاریخ پیروزی امام حسین(ع) کاملا مشهود بود.

رییس سازمان سینمایی افزود: اینکه رسانه‌ها چه می‌گویند بحث دیگری است اما طی زمان شما خواهید دید که جریان مقاومت پیروز خواهد شد و این مسیر سخت است و ما باید برای اتفاقات بزرگ آماده شویم.

سینماگران و هنرمندان کشور ۲۹ مهرماه با تجمع و برگزاری گردهمایی در موزه هنرهای معاصر تهران، ظلم و کشتار مادران و کودکان بی‌گناه و بمباران بیمارستان غزه را محکوم کردند. جنایات وحشیانه‌ای که رژیم کودک‌کش صهیونیستی بر مردم فلسطین روا داشته و با بمباران بیمارستان غزه، یکهزار مادر و کودک بی‌گناه را به شهادت رسانده‌ است.

محمود سالاری معاون امور هنری، محمد خراسانی زاده مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود بنفشه خواه، محسن ابراهیم زاده، محمد شیری، علی لدنی، محمدرضا ورزی، امیرسماواتی، حسین طلابیگی، بهمن حبشی، شفیع آقامحمدیان، محسن علی اکبری، ابوالقاسم طالبی، حمید بهمنی، احمد میرعلایی، یاسمن نصرتی، امیرحسین شریفی، محمود گبرلو، هوشنگ توکلی و محبوبه زارعی از جمله هنرمندان و مسئولان حاضر در این مراسم بودند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا