تلویزیوننمایش خانگی

تهیه‌کننده «از سرگذشت»: این برنامه قصه آدم‌هایی‌ست که به دوراهی‌ خاص رسیده‌اند

تهیه‌کننده برنامه «از سرگذشت»، گفت: این برنامه قصه آدم‌هایی‌ست که در زندگی‌شان به دوراهی‌های خاص رسیده‌اند. آنها یک لحظه مهم تصمیم گیری داشتند که باید بین ماندن و رفتن و بخشیدن و نبخشیدن انتخاب می‌کردند.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا؛ محسن نجفی‌سولاری در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون ایرنا، درباره دلایل نام‌گذاری از سرگذشت اظهارکرد: این عنوان چندین معنی دارد. امام حسین (ع) و یاران‌شان شهید شدند و از سر گذشتند. ضمن این که ما از سرگذشت آدم‌ها می‌گوییم. اشاره‌ای هم به این ضرب المثل داریم که آب که از سرگذشت، چه یک وجب و چه صد وجب.

وی درباره نحوه پخش برنامه افزود: از شب اول محرم شروع کردیم و تا شب اربعین به مدت ۵۰ شب روی آنتن هستیم. اگر توانی برای‌مان باقی بماند، شاید ده شب آخر ماه صفر را هم برنامه داشته باشیم.

نجفی‌سولاری درباره پخش برنامه از شبکه نسیم و این که حال و هوایش چقدر با این شبکه هماهنگ است، گفت: در این ایام نمی‌شود در فضای غیر محرمی اجرا کرد. سعی کردیم با توجه به شبکه نسیم و مخاطبش در فرم تفاوتی ایجاد کنیم که مخاطب ما را دنبال کند. جنس گفت‌وگوها طوری طراحی شده که شبیه به برنامه های دیگر نباشد.

وی افزود: مخاطب شبکه نسیم یک سال برنامه‌های مفرح دیده که ضرباهنگ بالایی داشته است. حالا می خواهد یک برنامه گفتگومحور سنگین و ثقیل را تماشا کند. ما باید مراقب آن بیننده باشیم. در سال های گذشته نسیم تولیدی برای ایام محرم نداشت و سراغ آرشیو شبکه‌های دیگر می‌رفت. چند سال است که این شبکه رو به تولیدات مناسبتی آورده است. امسال هم «از سرگذشت» اصلی‌ترین تولید شبکه نسیم است.

این تهیه‌کننده به فضای متفاوت دو دکور برنامه اشاره کرد و گفت: در دکوری که شبیه کلاه خود است، یک قصه روایت می شود. قصه آدم‌هایی که در زندگی شان به دوراهی‌های خاص رسیده‌اند. آنها یک لحظه مهم تصمیم گیری داشتند که باید بین ماندن و رفتن و بخشیدن و نبخشیدن انتخاب می‌کردند. درونمایه اصلی برنامه دوراهی است. در ادامه برنامه یک چهره سرشناس با این تلویزیون که در دکور دوم قرار گرفته، گفت‌وگو را تماشا می‌کند. شب اول بیننده قصه را می‌شنود. شب دوم مهمان از زیر کلاه‌خود به این دکور اضافه می‌شود و گفت‌وگو ادامه پیدا می کند. مهمان دوم حتما به این چالش کشیده می شود که اگر تو در این دوراهی گیر می‌کردی چه می‌کردی؟ مهمان‌ها خیلی صادقانه جواب می‌دهند.

نجفی با بیان این که دکور کلاه‌خود حضرت عباس(ع) ۷ متر قطر و ۹ متر ارتفاع دارد توضیح داد: اجرای این کلاه خود معلق خیلی سخت بود. سعی کردیم با زنجیر و پَر جهانش را شبیه به کلاه خود کنیم. نمایشگری که پشت کلاه خود قرار گرفته با تصاویرش امتداد دکور را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، این برنامه‌ی گفت‌وگو محور به تهیه‌کنندگی محسن نجفی سولاری، کارگردانی محمد پیوندی و اجرای علی‌اکبر قلیچ از اول ماه محرم سال ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۰ مهمان بینندگان شبکه نسیم است.

از سرگذشت دو راهی‌های زندگی افراد را روایت می‌کند. مجالی را که یک تصمیم می‌تواند شکل زندگی یک انسان را تغییر دهد و او را به چالش بکشد. روایت‌هایی عجیب از زیست مردمی ساده و تصمیماتی شجاعانه. در کنار این روایتگران چهره‌های شناخته شده قرار می‌گیرند و درباره این تصمیمات سخن می‌گویند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا