تلویزیون

تدارک تلویزیون برای پوشش جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

معاون سیما از تدارک تلویزیون برای پوشش تمام بازی‌های جام جهانی و پرداختن دیگر برنامه‌ها به فرامتن این رویداد خبر داد.

به گزارش دیده بان هنر به نقل از ایرنا ؛ محسن برمهانی درباره پوشش بازی های جام جهانی قطر گفت: رسانه ملی با خرید حق پخش، ضمن پوشش ۶۴ بازی جام جهانی، با اعزام تیمی از گزارشگران، مجریان و عوامل فنی و تولیدی مخاطبان را در جریان این رویداد بزرگ قرار خواهد داد.

معاون سیما افزود: در دوره های گذشته ویژه برنامه های جام جهانی سیما محدود به شبکه های مربوط به همین امر بود اما وجه تمایز این دوره این است که انعکاس ابعاد دیگر جام جهانی در دستور کار دیگر شبکه ها و برنامه های عمومی سیما نیز قرار دارد.

وی از تدارک مفصل شبکه های سه و ورزش خبر داد و افزود: شبکه سه سیما، نیمی از جدول پخش ٢٤ ساعته خود را برای پرداختن به این رویداد بزرگ اختصاص داده است و از حوالی ظهر تا بامداد همراه علاقه مندان به فوتبال خواهد بود.

معاون سیما تصریح کرد: ۵۶ بازی از رقابت های فوتبال جام جهانی از شبکه سه سیما و ۸ بازی هم به دلیل هم زمانی از شبکه تخصصی ورزش به روی آنتن خواهد رفت.

وی گفت: فارغ از نگاه ورزشی و حرفه ای به موضوع فوتبال و جام جهانی، برخی از برنامه سازان ما با نگاه اجتماعی، فرهنگی به این رویداد نگاه کرده اند که می توان گفت یکی از ویژگی های برنامه های سیما در این دوره از جام جهانی فوتبال است.

برمهانی افزود: در این دوره از رقابت های جام جهانی به فراخور موضوع و ساختار برنامه، از مجریان غیر ورزشی و چهره های جدید استفاده شده است که البته این به معنای دور شدن از مقوله ورزش حرفه ای نیست. برنامه های ورزشی شبکه های یک و دو، با ویژه برنامه های خود، نگاه تخصصی و حرفه ای به ورزش دارند و در کنار آن شبکه هایی نظیر نسیم با سه برنامه ، شبکه امید با دو برنامه با نگاهی خارج از بعد ورزشی و در حوزه هایی همچون فرهنگی – اجتماعی و … با رویکرد «فرامتن موضوع» به ابعاد مختلف رویداد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می پردازند.

معاون سیما همچنین خاطرنشان کرد: تیم های مستندسازی هم در دوحه برای تهیه مستندهای روز حضور دارند که در دل برنامه های دیگر پخش خواهد شد.

لینک کوتاه: https://didehbanhonar.ir/?p=1201

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا