اقتصاد هنرجهانسبک زندگیسینماکسب و کار

تام کروز در کانون توجه ضیافت نامزدهای اسکار

تام کروز که تاکنون سه بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌ است در چهل و یکمین ضیافت نامزدهای اسکار ۲۰۲۳ آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در کانون توجه‌ها قرار گرفت.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از خبرنگار سینمایی ایرنا؛ تام کروز که برای تهیه‌کنندگی تاپ گان: ماوریک نامزد اسکار امسال است، در ضیافت آکادمی علوم و هنرهای سینمایی که با حضور ۱۸۶ چهره از نامزدهای اسکار ۲۰۲۳ برگزار شد، برای نخستین بار حاضر شد.

هالیوود ریپورتر نوشت اگر شکی وجود داشت که تام کروز بزرگ‌ترین ستاره سینمای هالیوود است، بعدازظهر دوشنبه در چهل و یکمین ضیافت نامزدهای اسکار آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار این موضوع برای همه ثابت شد، جایی که او برای تهیه‌کنندگی فیلم تاپ گان: ماوریک نامزد اسکار است و تقریبا مورد استقبال گرم همه شرکت‌کنندگان و میهمانان قرار گرفت.

ملاله یوسف زی جوان پاکستانی برنده جایزه نوبل که به نمایندگی از نامزد فیلم مستند کوتاه غریبه در دروازه به ضیافت آمده بود از سوی تام کروز استقبال گرمی شد.

استیون اسپیلبرگ نامزد تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی برای فیلم خانواده فبلمن و گیرمو دل تورو نامزد بهترین انیمیشن بلند برای پینوکیو به گرمی تام کروز را در آغوش خود کشیدند.

در این مراسم جنت یانگ رئیس آکادمی اسکار بدون این که نامی از کسی ببرد با اشاره به سیلی ویل اسمیت به صورت کریس راک که مراسم اسکار نود و چهارم را مخدوش کرد گفت: ما یک رویداد بی سابقه را در اسکار تجربه کردیم.

او این اتفاق را غیرقابل قبول و پاسخ آکادمی به این رفتار را ناکافی خواند و افزود: ما از این موضوع یاد گرفتیم که آکادمی باید در اقدام‌های خود به ویژه در مواقع بحران با شفافیت کامل رفتار کرده و پاسخگو باشد.

یانگ تصریح کرد: ما باید برای خود و صنعت خود، سریع، دلسوزانه و قاطعانه عمل کنیم و متعهد به حفظ بالاترین استانداردها در عین ایجاد تغییراتی مورد نظر خود هستیم.

او با استقبال از ۱۸۶ نامزد اسکار حاضر در مراسم از جمله چهار کارگردان فیلم‌های بین‌المللی نامزد اسکار ۲۰۲۳ گفت: همه شما برنده هستید.

یانگ افزود در ۱۲ مارس، زمانی که مراسم اسکار ۹۵ در سراسر شهر در تئاتر دالبی در هالیوود برگزار می‌شود و تنها بخشی از نامزدها با یک تندیس طلایی مراسم را ترک می کنند، چنین نخواهد بود.

مجری مراسم اسکار جیمی کیمل است و از شبکه ABC پخش خواهد شد.

او به طور ضمنی با انتقاد از تصمیم بحث برانگیز سال گذشته مراسم اسکار مبنی بر عدم پخش زنده آن اعطای هر ۲۳ جایزه در پخش تلویزیونی گفت تمرکز ما برای اسکار آتی در واقع بر وحدت، مشارکت و ماهیت مشارکتی سینما خواهد بود. ما از تمامی عوامل پشت صحنه فیلم‌ها تجلیل خواهیم کرد. او با تشویق بیشتر حضار روبه رو شد و ادامه داد: ما واقعاً سخت کار کرده ایم تا همه جوایز را به صورت زنده در برنامه امسال ارائه کنیم . بنابراین باید نسبت به زمان اجرای خود حساس باشیم. شما باید با ما کار کنید بالاخره این تلویزیون زنده است.

او این را هم گفت که لطفاً سخنرانی‌های پس از کسب جایزه را کوتاه و دقیق تنطیم کنید و هر فرد برنده پیش از قطع شدن میکروفون ۴۵ ثانیه فرصت صحبت روی صحنه اسکار ۲۰۲۳ خواهد داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا