تلویزیونسینما

بیتا احمدی: بازیگر اگر استعداد نداشته باشد خودش حذف می‌شود

بازیگر فیلم سینمایی «خبر خاصی نیست»، گفت: تربیت نیروی جدید در سینما همواره وجود داشته است اما رشد کردن در این حوزه و دیدن شدن از جمله موضوعاتی است که نیاز به موقعیت دادن، دارد و در ادامه ماندگاری آن فرد تنها منوط به استعداد و توانایی های خود او خواهد بود.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا؛ بیتا احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره حضور بازیگران جدید در تلویزیون و سینما اظهار داشت: هر جریان فکری هر از چند گاهی نیاز به فکر و اندیشه تازه دارد که سینما و تلویزیون نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته اندیشه تازه به معنی نفی پیشکسوتان نیست اما نیروی تازه نیازِ هر تفکری است و در هنر، مخصوصا سینما و تلویزیون که نیروی انسانی بخش مهمی از آن را تشکیل می‌دهد باید به روز شود.

وی تاکید کرد: تربیت نیروی جدید در سینما همواره وجود داشته است اما رشد کردن در این حوزه و دیدن شدن از جمله موضوعاتی است که نیاز به موقعیت دادن، دارد و در ادامه ماندگاری آن فرد تنها منوط به استعداد و توانایی های خود او خواهد بود.

این بازیگر سینما و تلویزیون در ادامه گفت: همانطور که قصه و فیلمنامه در سینما نیاز به تنوع دارد حضور متنوع بازیگران نیز باعث توجه بیشتری مخاطبان سینما می‌شود و این خود می تواند به بهتر و بیشتر دیده شدن اثر که به طبع آن تاثیرگذاری بیشتری هم خواهد داشت، بی‌انجامد.

بیتا احمدی: بازیگر اگر استعداد نداشته باشد خودش حذف می‌شود

احمدی با بیان اینکه درست است که بازیگر باید در هر ژانری توانایی ایفای نقش داشته باشد، افزود: اما این به معنای آن نیست که فیلمسازان بخواهند در همه‌ی فیلم‌ها و ژانرها با یک تعداد خاصی بازیگر کار کند. این اتفاق ممکن است موجب کسل کنندگی کار برای مخاطب شود.

وی تاکید کرد: استفاده از بازیگران جوان و کم تجربه ۲ ویژگی مثبت را در پی خواهد داشت نخست اینکه چهره‌های جدید وارد سینما می‌شوند و نکته دوم اینکه سینما و تلویزیون را از حالت یکنواختی در حوزه بازیگری خارج می‌کند.

بازیگر سریال «خوابزده» با بیان اینکه حضور زیاد بازیگر در سینمای هالیوود خودش یکی از نشانه‌های قدرت و اهمیت سینمای آمریکا است، ادامه داد: نکته قابل تامل اینکه در برخی مواقع بازیگران بسیار مطرح هالیوود در طول سال تنها در یک یا در موارد کم در ۲ فیلم ایفای نقش می‌کنند در حالی که در سینمای ایران بعضا بازیگرانی حضور دارند که در سال بین 5 یا 6 فیلم بازی می‌کنند.

احمدی تاکید کرد: بازیگری بدون شک یک علم است که مانند همه علوم باید به روز شود. گاهی مواقع باید بازیگر چند صباحی از کار دور باشد تا با تامل و تمرین دوباره به صحنه تئاتر یا سینما و تلویزیون برگردد.

این بازیگر سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نکته اجازه ورود بازیگران جدید و حمایت از آنها است. این اتفاق علاوه بر اینجا پتانسیل جدید در سینما و تلویزیون به تنوع و رشد فیلم‌ها و سریال‌ها نیز کمک می‌کند.

بیتا احمدی: بازیگر اگر استعداد نداشته باشد خودش حذف می‌شود

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا