اقتصاد هنرسینماکسب و کار

بلیت سینماها از پرده افتاد؛ اختلال گسترده در سامانه‌های فروش

سامانه‌های فروش اینترنتی بلیت سینما -سمفا و زیرمجموعه‌های آن از دسترس خارج شده است.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از خبرنگار سینمایی ایرنا؛ سامانه‌ های اینترنتی فروش بلیت سینما ساعاتی است که از دسترس خارج شده و قابلیت خرید بلیت برای کاربران وجود ندارد. این در حالی است که طی روزهای گذشته، فروش فیلم‌ های روی پرده، با استقبال قابل توجهی از سوی سینمادوستان مواجه شده بود.

پیگیری‌ های خبرنگار ایرنا از مسؤولان و دست اندرکاران سمفا، تا کنون به نتیجه‌ ای نرسیده است. کارشناسان دفتر سامانه سمفا نیز از علت این اختلاق اظهار بی اطلاعی و اعلام کرده‌ اند که آنها نیز منتظر فعالیت دوباره سامانه‌ های فروش بلیت سینما هستند.

فیلم‌ های فسیل، سه کام حبس، آهنگ دو نفره، عروس خیابان فرشته، غریب، جنگ جهانی سوم، دسته دختران، بابا سیبیلو، شهر هرت، یقه سفیدها، کت چرمی، مصلحت، عروسی مردم، تصور، نگهبان شب، بچه های طوفان، ارثیه فامیلی در سینماهای سراسر کشور، در حال اکران هستند.

گفتنی است سامانه مدیریت فروش و اکران سینمای ایران (سمفا) متعلق به سازمان امور سینمایی و سمعی بصری است که وظایف و کارکردهای زیر را به عهده دارد. در حال حاضر 4 فروشنده (آی تیکت، ایران تیک، سینما تیکت و گیشه 7) با اخذ API از سمفا اجازه و امکان فروش بلیت را برای تمامی سینماهای کشور دارا هستند و مردم می توانند با مراجعه به هر یک از سامانه ها، چنانچه آن سامانه با سینمای مورد نظرشان قرارداد داشته باشد، بلیت خود را با امکان رزرو صندلی خریداری کنند. بدیهی است هر یک از سامانه ها تسهیلات و تخفیفات خاص خود را به خریدار ارائه می کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا