فناوریکسب و کار

بدهکار جامعه بانوان کشور هستیم

 معاون صدای رسانه ملی در مراسم سالگرد تاسیس رادیو ورزش بانوان که از طریق نرم‌افزار ایران‌صدا پخش می‌شود، از تلاش برای قرارگیری این رسانه روی موج اف.ام خبر داد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از ایرنا ؛ علی بخشی‌زاده، معاون صدای سازمان صداوسیما در مراسم اولین سالگرد تاسیس رادیو ورزش بانوان گفت: پس از گذشت چهل و اندی سال از پیروزی انقلاب اسلامی، حوزه معاونت صدا با هم‌اندیشی که با بزرگواران و خصوصا ریاست محترم سازمان انجام شد. به یکی از نیازهای اساسی جامعه پاسخ مثبت داد و کانال ورزش بانوان ایجاد شد. نیمی از مردم این کشور بانوان ما هستند و قدم کوچکی در احقاق حق این قشر از جامعه برداشته شد.

وی ادامه داد: کار تاسیسی در کشور خیلی مشکل است. تحویل کار از دیگری و ادامه آن کار سختی نیست، چون چارچوبی برای آن تعریف شده و ریل‌گذاری و هدف‌گذاری انجام شده و عوامل خودشان را شناخته‌اند و حرکت‌های تکمیلی انجام می‌شود، اما کار تاسیسی طاقت‌فرساست و همه عوامل در اختیار نیست. به راحتی خواسته‌ها به منصه ظهور نمی‌رسد و از جوانب مختلف تحت فشار است.

به گفته بخشی‌زاده؛ با توجه به موفقیت‌های خیلی خوبی که این کانال بدست آورده، اما ما اصلا خودمان را در نقطه ایده‌آل نمی‌بینیم. ما ۴ ساعت تولید داریم. آیا ورزش بانوان کشور و این ظرفیت بزرگ به اندازه ۴ ساعت تولید است؟ این نشان می‌دهد که ما در شرایط ایده‌آل نیستیم. باید دائما شرایط مطلوب طراحی کنیم و موانع را کنار بگذاریم و در این راه گام برداریم.

معاون صدا اظهار کرد: من صمیمانه به بانوان اثرگذار در حوزه رسانه تبریک می‌گویم. خواهش می‌کنم در این راه خسته نشوید. امثال من باید در خدمت شما باشند. از خداوند تمنا می‌کنم در این روز بزرگ به ما قوت و توان بدهد تا خواسته‌های شما بزرگواران را که همگی به حق هستند و برای اعتلای سازمان است را تحقق ببخشیم.

بخشی‌زاده خبر داد: سازمان در دوره جدید ریاست محترم طراحی جدیدی کرد و سند تحولی را خدمت رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) ارائه دادند که شاکله این سند تحول روی سه محور استوار بود؛ تحول در سازوکار، تحول در محتوا و تحول در رویکرد در برنامه‌سازی در سازمان صداوسیما. می‌توان به اجمال گفت که این حرکت معاونت صدا دقیقا این سه منظور را در یک گام پوشانید.

شناسایی ظرفیت‌های رسانه‌ای حوزه بانوان

وی تاکید کرد: یکی از مواردی که به نظرم ما باید به طور ویژه به آن بپردازیم؛ شناسایی ظرفیت‌های رسانه‌ای حوزه بانوان در سراسر کشور و حضور آنها در این شبکه است. من این قول را می‌دهم از تمام بضاعتم استفاده کنم و حداقل یکی از محصولات این سالگرد افزایش زمان تولید بسته به توان شما باشد. من دوست دارم این زمان دو برابر شود.ما بدهکار جامعه بانوان کشور هستیم.

بخشی زاده افزود: درخواستی بود مبنی بر اینکه رادیو ورزش بانوان روی ایستگاه‌های اف.ام مستقر شود. من نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهم تا به معنی واقعی نام شبکه را به خود بگیرد. امیدوارم اگر سال بعد اینجا بودیم؛ شاهد رشد چند برابری این شبکه باشیم. نسبتا تمام نیازهای فدراسیون‌های ورزشی در بخش بانوان را برآورده کرده‌ایم. ما ورزشهای همگانی، محلات و روستاها را باید پوشش بدهیم.

معاون صدا در پایان یادآور شد: خواهش من این است که در قالب‌های برنامه‌سازی از قالب مستند غافل نشوید. برنامه‌های ترکیبی و مجلات کمی ژورنالیستی هستند ولی برنامه‌های مستند را می‌توان تا سالها پخش کرد. از افتخارآفرینی خانمی که تراز انقلاب اسلامی می‌شود. با حجاب کامل روی سکوی مقام قهرمانی می‌رود. این برای ایران اسلامی عزیزی که دشمن در آن القای نا امیدی و سیاه‌نمایی می‌کند؛ افتخارآفرین است. باید از ظرفیت مستندسازی که در راستای جهاد تبیین است، بهره ببریم. ان‌شاءالله در جشنواره بعدی مستند رادیویی پژواک این رسانه بیشترین جایزه را ببرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا