سبک زندگیسینما

اوباما این دو فیلم ایرانی را دوست دارد

فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی با بازی امیر جدیدی و محسن تنابنده نخسین نمایش جهانی خود را در جشنواره سال گذشته کن تجربه کرد و توانست جایزه ویژه هیات داوران را به خود اختصاص دهد.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از عصر ایران؛ «باراک اوباما» رییس جمهور سابق آمریکا فهرستی از ۱۷ فیلم برتر محبوبش در سال ۲۰۲۲ میلادی را با حضور دو فیلم ایرانی منتشر کرد.
به گزارش ایسنا، «باراک اوباما» طبق روال ساال‌های اخیر، فهرست از ۱۷ فیلم منتخب خود را در سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد و دو فیلم «قهرمان» به کارگرانی اصغر فرهادی و «جاده خاکی» نخستین ساخته بلند پناه پناهی هم در این فهرست حضور دارند.
اوباما این دو فیلم ایرانی را دوست دارد
فهرست کامل شامل «فبلمنز» از «استیون اسپیلبرگ»، «تصمیم به ترک کردن» ساخته «پارک چان ووک»، «پادشاه زن» به کارگردانی «جینا پرینس بایتوود»، «افترسان» از «شارلوت ولز»، «امیلی جنایتکار» ساخته «جان پاتون فورد»، «مامان کوچک» از «سلین سیاما»، «فرزند» به کارگردانی «مارگارت براون»، «اتفاق» از «اودری دیوان»، «تا» به کارگرانی «چینونیه چوکو»، «همه چیز همه جا به یکباره» ساخته مشترک «دانیل کوان» و «دانیلشاینرت»، «رئیس خوب» به کارگردانی «فرناندو لئون د آرانوآ»، «ماشین منو بران» از «ریوسوکه هاماگوچی»، « قهرمان» اصغر فرهادی، «جاده خاکی» پناه پناهی، «تار» ساخته «تاد فیلد» و «پس از یانگ» از «کوگونادا» می‌ شود.

جاده خاکی

اوباما این دو فیلم ایرانی را دوست دارد
فیلم«قهرمان» ساخته اصغر فرهادی با بازی امیر جدیدی و محسن تنابنده نخسین نمایش جهانی خود را در جشنواره سال گذشته کن تجربه کرد و توانست جایزه ویژه هیات داوران را به خود اختصاص دهد. فیلم «جاده خاکی» هم با نقش‌ افرینی حسن معجونی، پانته‌آ پناهی و بهمن ارک که اولین فیلم‌ بلند پناه پناهی است نیز در بخش دو هفته کارگردانان کن ۲۰۲۱ تجربه کرد و در ادامه جایزه بهترین فیلم جشنواره لندن را به خود اختصاص داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا