اقتصاد هنرسینما

از برج میلاد تا سواحل مکران؛ فجر استانی به سانس فوق‌العاده رسید

بررسی و رصد ایرنا نشان می‌دهد که استان‌ها در نخستین روز نمایش آثار جشنواره چهل‌ویکم فجر، با استقبال فراتر از انتظار مخاطبان مواجه شدند به‌طوری که در همین نخستین‌روز، برخی فیلم‌ها به سانس فوق‌العاده رسیدند.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا؛ پس از آن‌که جشنواره فجر، طبق روال معمول، برنامه ۱۰ روزه خود را اعلام کرد، شکست سنگینی در مواضع کسانی که کمر به تحریم این رویداد بسته بودند، اتفاق افتاد. بنابراین نهایت تلاش خود را به عمل آوردند تا صحن جشنواره را از حضور مردم و هنرمندان خالی کنند.

این اتفاق پس از استقبالی که از پردیس ملت و برج میلاد توسط اهالی رسانه و منتقدان به عمل آمد، عملا شکست خورد. در تهران، سینماهای مردمی خیلی زود به سانس فوق‌العاده رسیدند و حالا در هفتمین روز جشنواره خبر رسید که تعداد فیلم‌ها و سینماهایی که اقدام به نمایش فوق‌العاده فیلم‌ها کرده‌اند، افزایش یافته است.

حالا و با آغاز فرآیند بلیت‌فروشی در تمامی استان‌های کشور، اخبار غافلگیرکننده‌ای از سینماهای مردمی بسیاری از استان‌ها به گوش می‌رسد. اخباری که حکایت از سانس‌های فوق‌العاده در نخستین روز نمایش استانی دارند. این میزان استقبال که طبق رصد دقیق، شامل طیف‌ها و سلایق مختلف مردم بوده است، بسیار فراتر از ادوار گذشته صورت گرفته است.

پیگیری خبرنگار ایرنا از ۸ استان نشان می‌دهد که استقبال، از آن چیزی بوده که تصور می‌شد بهتر است. در ادامه، مختصات جزئی‌تری از این میزان استقبال منتشر می‌شود.

البته باید به این نکته مهم نیز اشاره کرد که نمایش روز نخست فیلم‌های جشنواره در استان‌ها، تنها ۲۴ ساعت پس از بلیت‌فروشی صورت گرفته و فرآیند تبلیغات شهری و محیطی، هنوز در وضعیت مطلوبی قرار ندارد. با این حال اما میزان استقبال در استان‌ها، بسیار خوب ارزیابی شده و روزهای به‌مراتب شلوغ‌تری در انتظار فجر استانی خواهد بود.

اصفهان

از برج میلاد تا سواحل مکران؛ فجر استانی به سانس فوق‌العاده رسید

نصف‌جهان، ۳ سالن خود در قلب چهارباغ را به جشنواره اختصاص داده است: سپاهان، فلسطین و ساحل.

استقبال از جشنواره، در هر سه سینما بسیار خوب و پرشور بود. در سینما سپاهان که پردیس ویژه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بود، کلیه کارت‌ها توزیع شد و استقبال خوبی توسط اهالی فرهنگ و هنر رقم خورد.

در ۲ سینمای ساحل و فلسطین نیز شروع برنامه با اجرای سرود زیبایی در باب مهدویت و در ورودی درب سینماها به‌صورت زنده و خیابانی اجرا شد و پس از آن، شروع سانس ۱۸ و ۳۰ صورت گرفت که استقبال مردم برای روز اول، فراتر از انتظار بود.

مشهد

از برج میلاد تا سواحل مکران؛ فجر استانی به سانس فوق‌العاده رسید

نخستین کلان‌شهری است که فیلم‌های جشنواره طی روز نخست نمایش خود، به سانس فوق‌العاده کشیده شد.

در روز نخست نمایش آثار در مشهدالرضا، فیلم‌های در آغوش درخت، هفت بهارنارنج و کت چرمی در سینماهای هویزه، آفریقا و ویلاژتوریست به روی پرده رفت که با استقبال خوبی همراه بود.

۳ سینمای سیمرغ، پارک بازار و برفی مشهد نیز در روز نخست جشنواره، نمایش فیلم داشتند که با استقبال نسبی مخاطبان مواجه بود.

ساری

در مازندران با وجود تاخیر در اعلام جدول نهایی اکران‌ها و کمبود زمان برای اطلاع‌رسانی فیلم‌ها، اما استقبال خوبی از آثار روز نخست صورت گرفت.

در مازندران، سینما سپهر، روزانه در ۳ سانس به نمایش فیلم‌های جشنواره می‌پردازد که برای سانس دوم روز نخست، استقبال بسیار خوبی از فیلم‌های جشنواره به عمل آمد.

یزد

در دارالعباده، ۲ سینمای تک و جام‌جم، هر یک روزانه در ۳ سانس به نمایش آثار جشنواره همت می‌گمارند.

در روز نخست، ۲ فیلم جنگل پرتقال و شماره ۱۰ به روی پرده رفت که این آثار با وجود ناکافی بودن تبلیغات شهری در زمان و مکان مقرر و همچنین عدم اعلام اسامی فیلم‌ها تا لحظه آخر، با استقبال نسبتا خوب مخاطبان مواجه شدند.

شهرکرد

از برج میلاد تا سواحل مکران؛ فجر استانی به سانس فوق‌العاده رسید

مردم بام ایران، برای آغاز جشنواره چهل‌ویکم، افتتاحیه گرفتند و طی آن بسیاری از مقامات و مسئولین شهری در پردیس بهمن حاضر شدند.

در روز نخست، ۲ فیلم جنگل پرتقال و شماره ۱۰ نمایش داده شد که با استقبال نسبی مخاطبان مواجه شد. در شهرکرد نیز زمان چندانی برای تبلیغات جشنواره فراهم نبود و طبیعتا انتظار می‌رود تا طی روزهای آینده، فرآیند استقبال از آثار، با رشد بهتری همراه باشد.

زنجان

زنجانی‌ها، جشنواره امسال را در ۲ سینمای روشا و بهمن برگزار می‌کنند. آنها ابتدا مراسم افتتاحیه‌ای برگزار کردند و سپس ۲ فیلم شماره ۱۰ و جنگل پرتقال را به روی پرده بردند.

در سینما روشا، استقبال خوبی صورت گرفت و در سینما بهمن نیز استقبال، نسبی بود.

همدان

همدانی‌ها، همزمان با مراسم افتتاحیه، فیلم هفت بهارنارنج را در پردیس سینمایی قدس نمایش دادند که برای این فیلم، سالن تقریبا پر بود.

این فیلم در سینما فلسطین نیز با استقبال خوبی همراه بود. سینما فرهنگ همدان نیز میزبان این دوره از جشنواره است که استقبال پرشوری از فیلم در آغوش درخت به عمل آمد.

کردستان

از برج میلاد تا سواحل مکران؛ فجر استانی به سانس فوق‌العاده رسید

روز نخست جشنواره فیلم فجر کردستان با اکران ۲ فیلم آه سرد و عطرآلود در ۴ سانس، با استقبال نسبی مخاطبان همراه بود.

همچنین در این روز، ۲ فیلم یادگار جنوب و بعد از رفتن به روی پرده رفت که با استقبال به‌مراتب بهتر به‌نسبت ۲ فیلم دیگر همراه شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا