سبک زندگیکسب و کار

ادامه دومینوی احکام هنرمندان؛ ۲ سال حبس تعزیری برای افسانه بایگان

دومینوی صدور احکام برای هنرمندانی که به اتهام حضور بدون حجاب در محافل مختلف، در شرایطی از سوی دادگاه صادر می‌ شود که این حکم‌ها از سوی عضو شورای پیگیری وضعیت هنرمندان در خانه سینما مورد انتقاد قرار گرفته‌ است.

به گزارش دیده بان هنر و به نقل از بانی فیلم؛ پس از حکم آزاده صمدی و لیلا بلوکات، امروز حکم دو سال زندان برای افسانه بایگان رسانه‌ ای شد.
مهدی کوهیان (حقوقدان و عضو شورای پیگیری وضعیت هنرمندان در خانه سینما) درباره حکم صادر شده برای افسانه بایگان در توییتر نوشت: به گمانم شعبه ۱۰۸۸ دادگاه کیفری دو، هر روز با دیروز خودش در استفاده از ادبیات شنیع و شوکه‌ کننده مسابقه می‌ دهد.
در توییت این حقوقدان آمده: در رای محکومیت صادره برای خانم ‎افسانه بایگان علاوه بر توهین، افترا و تحقیر ایشان، به مسئولین فرهنگی، سینمایی و تلویزیون به شکل تلویحی ‎خانه سینما توهین مستقیم کرده است.
جزئیات محکومیت خانم ‎افسانه بایگان به خاطر استفاده از پوشش ‎کلاه
۱) ۲سال حبس تعزیری که به مدت ۵ سال تعلیق شده است.
۲) هر هفته یک بار با مراجعه به مراکز رسمی مشاوره و روانشناسی نسبت به درمان (بیماری روحی شخصیت ضد خانواده) اقدام و در پایان دوره درمان گواهی سلامت خود را ارائه نماید.
‏۳) مطالعه کتاب و خلاصه سازی دست نوشت آن ظرف مهلت دو ماه اقدام نماید
۴) دو سال از کشور ایران ممنوع الخروج باشد
۵) ممنوعیت استفاده مستقیم یا با واسطه فضای مجازی (با از دسترس خارج نمودن سیم کارت ها و خطوط تلفن همراه و ثابت و گوشی های مورد استفاده متهم متعلق به وی یاسایرین) به مدت ۲ سال

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا